şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle;
  (bkz: #17793550)

  ülkede kıyamet kopsa bile her şeyi toz pembe gösterip oy kaybetmeme amacıyla söylenen yalanlardır bunlar. akp'nin oy oranına bakarak, bu yalanların gayet etkili olduğunu söyleyebiliriz.

  bu yalanlardan biri akp'nin güneydoğudaki oy oranlarıyla ilgilidir. ne zaman konu bundan açılsa ve akp'nin son seçimde güneydoğu'da büyük oy kaybına uğradığı belirtilse, her hangi bir akp'li siyasetçi güneydoğu'da en çok oy alan partinin akp olduğunu iddia eder. kürt sorunuyla ilgili olanların güneydoğu ile kastedilen illerin hangileri olduğunu bilirler. bunlar genel olarak diyarbakır, mardin(daha çok ilçeleri), batman, şırnak, hakkari, siirt gibi illerdir. yani 30 yıldır kürt hareketinin en etkili olduğu ve buna bağlı olarak bir takım büyük sorunların yaşandığı iller. akp için önemli olan bu illeri kazanmaktır ama kazanamadığı vakit güneydoğu kavramını coğrafi bölge olan güneydoğu anadolu bölgesine çeker. sebebi gaziantep, urfa, adıyaman, gibi akp'nin yüksek oy aldığı illeri ekleyerek bu oranı kendi lehine çekmektir.

  sonuç olarak kendilerini kandırırlar ama malesef bu yalanlara kanıp etkilenen insanların sayısı azımsanacak kadar değildir.
 • (bkz: metrobüs)

  daha büyük yalan mı olur?
 • "çeteleri temizliyoruz"
 • 2002 seçimlerinde en büyük vaadlerinden birisi; türkiyede 3y artık olmayacak
  (bkz: yolsuzluk)
  (bkz: yoksulluk)
  (bkz: yasaklar)
 • adalet ve kalkınma partisi.
 • "seçimlerde biz iktidar olursak hüseyin çelik'i milli eğitim bakanlığından alıp yerine mehmet sağlam'ı getireceğiz" yalanı onca yalan içinde beni en çok yıpratmış olandır. bi ara sevinecek bile oldum, "iyi lan, bunlar gelse bile milli eğitim bakanı değişiyo" diye. hatta televizyon programlarına falan çıktı bunlar "aha yeni kabine, aha da yeni milli eğitim bakanı bu olacak" diye mehmet sağlam'ı göstererek.

  gel gör ki seçimler yapıldı, akp tek başına iktidar, ve rte bakanlar kurulunu açıklıyor:

  .... ve milli eğitim bakanımız hüseyin çelik!*
  kendisinin çalışmalarını her zaman takdir ettik*, ondan hep memnunduk*, yeni kabinede de yer almasını istiyoruz.

  tabi bunu duyunca başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. "tühh beee, vay yalancılar" dedik ama artık çok geçti. geçen geçti...

  hoş sonradan değiştirildi milli eğitim bakanı da, onun da bi hayrını görmedik...
 • sanırsam en büyük olmasa da en baariz yalanı 12 eylül referandumu çalışmaları sırasında patlatmıştır. kendileri demiş ki biz şehit aileleri ve gazilere ayrıcalıklar sunacağız bilmem ne oyunuz evet olsun. bilmiyorum okudunuz mu hiç tasarıyı, tek bir şehit, gazi yada buna benzer cümle geçmiyor. külliyen yalan.

  kellelerin ailelerinden bile evet istiyor kendisi. hem de göz göre göre yalan söyleyerek. en sağlam müslüman da onlar zaten, bizim mahalle önünde kamyon kamyon kömür dağıtılıyor şimdilerde, zekatlarını veriyorlar sanırım. 40 ta 1ini fakire ver demişler ya... işte bu dağıtılan beyaz eşyalar kömürler erzaklar o 40ta 1i olmalı arakladıklarının.

  neyse ben patlamadan kaçayım...