şükela:  tümü | bugün
  • hayatında dikiş tutturamamış, fazla zorlanmaya gelemeyip hemen kayışı koparmaya meyilli, parayı ideallerine tercih eden insandır. memur olup yatışa geçmek isteyen kişilere ithaf ediyorum. hakkıyla memurluk yapanlar, sözüm meclisten dışarı...

zamanın ötesinden gelen edit: miskin memur tayfasını kızdırmışım da haberim yokmuş, canlarım benim:o) işini benimseyen ve severek yapan memur dostlarıma hala lafım yok. ama siz miskin, aysonunu sadece maaşını almak için bekleyen devlet sömürgeçleri!! size sadece gülüyorum! devlet dairesindeki kuyruklarda beklettiğiniz, ikinci sınıf insan gibi davrandığınız o kişiler; aldığınız maaşı helal etmeyen o bakışların ardından gülüyor size ve pişkin halinize... şimdi saldırın haydi çok kötü butotuna miskinler!
  • (bkz: memurlar.net)
  • post modern 'bok gibi para kazanacaksınız, hayatın sırrı içinizde, herkesin içinde bir ceo yatar' zırvalıklarıyla beyni yıkanmış insanların anlayamacağı bir insandır. tüm dünya süpermen olsa hayalleri yoktur. elde ettiği ile mutludur.
  • polis üniforması giymek isteyen biri olabilir. fantazilerimizle sınırlı bir dünyamız var malum.
  • çalışma saatleri, iş güvencesi gibi sosyal hakları hiçe sayan şu aşırı kapitalist sistemde, özel sektöre girip köle gibi çalışmak istemeyen insandır.

edit: gerçi bi insanın en büyük hayali de memur olmak olmasın ya, bi daha düşünücem bunu.
  • "karizması yok, eski bürokrat" diyerek kemal kılıçdaroğlunu beğenmeyen türleri de vardır..
  • üniveersiteyi 8-9 yılda bitiren bir kişidir.
    8. ve 9. senede bu hayali kurar.
    oysa üniversiteye ilk girdiği sene ne hayalleri vardır, özel sektörde dev bir adam olacaktır..

- bre amına koduğum, bu yaştan sonra hangi özel sektör alacak seni. mezun ol, gir kpss'ye, anca devlet alır seni. bi de öğretmen kız al.. geldin mi annenin laflarına.

ayrıca; (bkz: kamu vs özel sektör)
  • burada ince bir detay var bence ve kimse buna değinmiyor.

bir insanın en büyük hayali öğretmen olmak olabilir. polis olmak da olabilir. ancak bir insanın sırf getirileri/garantileri sebebiyle memur olmak hayali kurması kötüdür. meslek idealizmi değildir yani olan. sırtını bi yerlere dayamanın cazibesidir.

bu tip hayaller kuranlar arasından da pek iyi memur çıkacağını zannetmiyorum ben. adamın amacı zaten kendini sağlama almak sadece. aşkı sadece buna, mesleğe değil ki. bu sebeple kimseye saygısı da yok. saygı duyması gerektiğini dahi düşünmüyor. sadece sağlamda olmak ve saygı görmek arzusunda.

umarım kimseyi kırmıyorumdur ama kendi deneyimlerime dayanarak eyyorlamam bu kadar.