şükela:  tümü | bugün
 • her tanrının günü gazete manşetlerini eriller tarafından gerçekleştirilen sapıklık, pislik, mide bulandırıcı eylemlere dair haberlerin süslemesinden artık bıkan ve de pis pis bakan eril bünyeler sebeple sokağa çıktığı her gün kendisini güvende hissetmeyen bir kadının samimi ve içten gelerek kurduğu hayaldir.

  eril bünyelerin yarattığı tehlikeler ortada. tecavüz bunlarda. tacizde öyle. cinayet ve şiddette. hırsızlık ve gaspta keza öyle. sanki yeryüzüne rezillik saçmak ve insanlara müsallat olmak için ışınlanmışlar. istisnaları olsa da ezici çoğunluğu işe yaramaz. dünyada boşu boşuna yer kaplayıp oksijeni maalesef tüketiyorlar.

  erkeksiz bir türkiye ve dünya ütopya gibi gelebilir ama bilim o kadar ilerledi ki, artık neslin devamı için eril bünyeler gerek kalmayacak. yapan sperm üretimi ile suni döllenme yoluyla eril ırka gerek kalmayan bir zaman dilimi elbet gelecek.

  işte o vakit sadece kadınların değil, eril bünyeler tarafından ırzlarına göz dikile tüm canlılar rahat bir nefes alabilecekler.
 • (bkz: redvelving)
 • bi ciksaniz az, bulgaristanda kahveye mi, suriye'de maç izlemeye mi gidersiniz... bi havalandirsak şu memleketi... bir sene falan gelmeyin. az bir temiz hava solusak.
 • bir erkek olarak kendimi ve birkaç arkadaşı kapsam dışı bırakmak suretiyle desteklediğim hayal...
 • güzel memleketimin sokaklarında şöyle bir yarım saat yürüdüğünüzde aklınıza gelecek cümle.(kadıköy,moda gibi yerler dışında olduğunuzu varsayıyorum) üzerinize çok şık değil vasat bir kıyafet giyip istanbul sokaklarında yürümeyi deneyin.endişelenmeyin dünya güzeli olmanıza; tazecik çıtır olmanıza; açık/kapalı olmanıza hiç gerek yok!siz de suratında o iğrenç ifadeyle bakan tiksinç insanımsılardan en az birisiyle karşılaşıcaksınız! anadolu ya da mutaasıp diye bilinen şehirleri, köyleri kasabaları ve istanbulun yoğun göç almış ilçelerini hiç söylemiyorum bile.hep bir bastırılmışlık.dışarda görünce ağzının suyunun akması ama kendi karısı kendine biraz bakmaya başlayınca onun ağzına s.çma.çünkü biliyor ki karısının ya da kızının etrafındaki adamların beyinleri de vicdanları da kendisinin ki gibi bokla dolu.
  not:kadınları bakışlarıyla, laflarıyla, hareketleriyle taciz etmeyen erkeklerin üzerlerine alınmasına gerek yoktur.
 • survivor adasinda sadece kizlarin kaldigi ortamda yasananlari gormemis bir yazar beyanati
  en basit dusununce kavanozun kapagini kim acacak?
 • bir erkek olarak yaşananlardan en az kadınlar kadar ben de rahatsızım ama olayı salt olarak cinsiyet üzerinden algılamak yanlış. bu çürüme toplumun her kesiminde var malesef.

  konyalı anne ağlayan çocuğunu öldürdü
  zalim anne üç yaşındaki çocuğunu döverek öldürdü
  çocuğunu baltayla kesen anneden şoke eden sözler
  8 aydır kayıp olan 6 yaşındaki çocuğu, annesi ve sevgilisi öldürmüş
  kayseri'de 56 yaşındaki kadın 9 yaşındaki çocuğu taciz etti

  bunlar 2016 yılındaki olaylardan sadece bir kaçı. olayı salt cinsiyet üzerinden anlamak başlı başına bir hatadır. özellikle son 10 yıldır ciddi bir bozulma söz konusu toplumda. bu cinsiyetçi söylemler malesef çözüm üretmiyor. insan hayatına daha fazla değer veren ülkeler var. gidin orda yaşayın. hatta gittiğinizde yorumlarınızı yazın ki biz de oralara gelmenin bir yolunu bulalım.