şükela:  tümü | bugün
 • tam hali "ülkemizdeki en büyük ticaret atatürk ve cumhuriyet ticaretidir." olacaktı, başlığa sığmadı.

  tanım: türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'a ait sözdür.

  https://t24.com.tr/…-fazlaliliklari-olabilir,847494

  --- spoiler ---
  ülkemizde yıllardır en büyük ticaret atatürk ve cumhuriyet ticaretidir. bu kavramlar önde perde gibi kullanılarak arkada ülkemizin yıllarca demokratik ve ekonomik olarak nasıl sömürüldüğünü en iyi milletimiz biliyor. bize olan düşmanlığın en önemli sebeplerinden biri işte bu kirli ticareti ifşa etmiş ve önüne geçmiş olmamızdır.
  --- spoiler ---
 • "din ticaretinden sonra" diye başlayan cümle.
 • cumhurbaşkanı yorumu.

  kendi yorumum;

  allahını seversen bari bir gün sus, bir gün yorum yapma. allah rahmet eylesin de geç, bir kere sus be.
 • - atatürkçüyüm, cumhuriyet'i seviyorum diyerek bir tek ihale alan, bir tek makama oturan varsa göstersin beyefendi. ama ışidçi kılıklı olmak belediyelerde yağmaya davetiyedir.
 • koyun tüccarının izindeki, din tüccarından inciler...

  peşin edit: koyun tüccarı şüphesiz ki süleyman demireldir.
 • 1- hayır değildir. herkesin bildiği üzre, din iman ticaretidir. elde kuran ile miting yapanlar örnek olarak gösterilebilir.

  2- sizlerden haz edilmeme nedenleri sıralansa, bu söylenilen neden, sıralamanın sonunda bile kendine bir yer bulamaz. hem zaten o sıranın da bilinen bir sonu yok. her gün her an yeni bir neden ekleniyor listeye.

  3- bu ülkede atatürk karalanarak, yok sayılarak hiçbir başarı elde edilemez. yıllarca atatürk'ü unutturmak için uğraşanlar, onu insanların aklından, gönlünden ve ülkenin her yerinden silmek için uğraşanlar, şimdi sahip çıkma pozları kesiyorsa eğer, bu ancak, ata'sını seven sayan insanların başarısıdır. sizlerin ise başarısızlığıdır. yani, kendi kendinize icat ettiğiniz bir ifşa, bir öne geçme yok, başarısızlığınızın itirafı var.