• başıma bir kere geldi böyle bir şey.

zor bir zamanda ühü ühü ağlarken baktım hayat devam ediyor. burnumu çeke çeke kokoreç yemeye gittim. kokoreç iyi geldi.

durmaksızın ağlasanda, kendini bok gibi sıkışmış hissetsende, illaki bi yemek yemeye git bence.
  • (bkz: ters psikoloji)
    edit : başlık başa
  • çaresizliğinden beslenmek.

ilk adım, durumu kabullenmek. bir şekilde o duruma geldin, ne olduysa oldu, sana ne? bana ne?

ikinci adım, korkmayacaksın, korkutanı korkutacaksın, kıranı kıracaksın, çatlatanı paramparça edeceksin. seni düşünmeyen şeyi veya şeyleri sen neden düşünüyorsun?

ana fikir, kaybedecek bir şeyi olmayan insan en güçlü insandır. beterin beteri, dibin dibi var. daha bir şey görmediniz. bittim ben dediğin var ya, nah bittin. daha ölmediniz arkadaşlar, her şey ölünce biter. öldün, yoksun, hiçsin. ölen gider. nefes aldığınız sürece güçlüsünüz, nasıl güçlü olacağınızı bilirseniz. kimseden güç olmasını beklemeyin, önce kendiniz kendinize güç olun, sonra beklersiniz.
  • iyi bir dost ve 70 lik rakı
  • benim için ailemin (yakın akrabalar da dahil) yanımda olması ve her koşulda yanındayız demesi...
  • vücudunuzun gerekli hormonları salgılamasını sağlamanız gerekiyor. tüylerinizi diken diken eden, hatırladığınızda gaza geldiginiz, geçmişinizden birkaç tane an(ı) olmalı mutlaka. arka planda da destek sağlayacak bir tını varsa, işlem tamamdır.
  • ne dem bakı , ne gam baki.
    herşey gelip geçiyor. en güzel olaylarda en kötüleri de.
  • kabullenmek ile güç başlar, sindirmeye başlarsın zayıflığın azalır. panzehirin işe yaraması için tam doz zehir lazım gelir.
  • nasıl olsa geçecek, ölüm gibi bir gerçekten daha fazla çaresizlik içeremez.
  • 24 eylül 1945

en güzel deniz:
    henüz gidilmemiş olanıdır.
    en güzel çocuk:
    henüz büyümedi.
    en güzel günlerimiz:
    henüz yaşamadıklarımız.
    ve sana söylemek istediğim en güzel söz:
    henüz söylememiş olduğum sözdür...

nazım hikmet ran
hesabın var mı? giriş yap