• mimar.
    adam 3+1 umraniyede daire ciziyor kendini sanatci zannediyor amk.

debedit: arkidaşlar o kadar yazdığım uzun uzun entari varkene siz gidip bunu debeye sokmuşsunuz olacak iş değil, lütfen gidip diger bilgi icerikli yazilarimi okuyun. şaka lan şaka yazdiklarim hepsi aynı amk, debe'de hep bundan şikayet etmek istemisimdir :)

ayrıca komplekssiz mimarlardan özur diliyorum uzerlerine alinmasinlar, ben de mimarim genelleme yapmadim :)
  • (bkz: öğrenci işleri çalışanları)

kendileri kurdular sanki okulu.
  • eğer kendilerine başvurmadan önce yaptığınız şey google'da hastalık belirtileri aramaksa; doktorlardır.
    biraz da haklılar tabi. nihayetinde doğru teşhisi kendimiz de koysak, tedavi için doktora ihtiyacımız var.

bir defa böyle gittim ben, işte "efendim ben gelmeden biraz araştırdım, muhtemelen böyle böyle bir şeyler var" filan dedim. demez olaydım. hem iyi bir fırça yedim hem de doktor hanım benim koyduğum tanıyı boşa çıkarmak için elinden geleni yaptı. nihayetinde google haklı çıktı tabi.
    işte bu da haliyle doktorlarda komplekse neden oluyor.
  • öğrenci işlerindeki götü kalkık personelin içerisinde bulunduğu gruptur efendim. bir gün duyarsanız ki katil oldum, kesin bunlardan birini indirmişimdir, epey bir öğrenciyi türlü çeşit sinir harplerinden kurtarmışımdır.
  • (bkz: doktor)

bunlara daha tıpı kazandıkları an bişey iniyo. o şeyin inmesiyle bunların biyerinin tavana değmesi bir oluyo. enteresan bi kasıntı.

doktor yazarlardan gelen mesajlar üzerine edit : allah aşkına kendinize dışardan bi bakın. e-posta adresleriniz drisimsoyisim@dirtmail.com değil mi?
    bazılarınızın araç plakaları dr.
    bi yerde yabancı biriyle tanışırken dr bilmemne demiyor musunuz?
    valla ne yalan söyleyeyim e-posta adreslerinize tiltim arkadaş!
  • (bkz: hakim)
    (bkz: savcı)

mahkemede tanık olarak dinlenmekte olan 70-80 yaşındaki teyze yaşlıklıktan adeta güvercine dönmüştür. aklı yettiğince sorulara cevap vermektedir. hakimin bir sorusuna "onu bilmiyorum evladım" dedi. hakim, "bana evladım değil, hakim bey diyeceksin, burası mahkeme" diyerek teyzeyi fırçaladı, az sonra kadın yine "evladım, yavrum" benzeri bir kelime sarfetti, hakim çıldırdı, hakim çıldırdıkça teyze ağlamaklı oldu ne yapacağını bilemedi vs.

la tamam biliyoruz hakimsin, oranın kralısın ama teyzeye neyi ispatlamaya çalışıyorsun mına koyim. yaşlı cahil kadın işte, herhangi bir art niyeti yok.
  • doktor pilot avukat vb değildir.
    bunlar zaten bir şeyleri başarmış, bir yerlere gelmiş insanlardır.
    egoları vardır doğru ama kompleks başka bir şey.
    kompleks mesela plaza çalışanlarında çokça bulunur.
    sebebi, büyük bir şirketin parçası olmanın, modern ve sofistke bir iş ve sosyal yaşamın verdiği haz ve ego ile düşük maaşlı bir çalışan olduğu bilgisinin çakışmasıdır.
    lüks mağazada kendini bir şey sanan tezgahtarınki de komplekstir mesela, buna benzer.
    kompleks ve ego ayrı şeyler, karıştırmayalım.
  • (bkz: akademisyenlik)
    (bkz: doktorluk)
    (bkz: bankacılık)
    (bkz: avukatlık)
    (bkz: öğretmenlik)
    (bkz: askerlik)
    (bkz: polislik)
    (bkz: hemşirelik)
    (bkz: bilgi işlemcilik)
    (bkz: fahişelik)

vs vs..

daha sayalım mı şu başlıkta listelenen meslekleri ? ortak özellikleri nedir ? hizmet sektörü. yani insanlara hizmet sunuyor, insanlarla iş yapıyor. sanayici değil mesela, tarlada çalışan insan değil. hepsi hizmet sektörü burada bok atılanların.

neden ? çünkü hizmet sektörü insanlarla diğer sektörlere göre daha iç içe. dolayısıyla yanlış ya da hizmeti alan kişinin memnun olmadığı bir şey yaparsan bok atılma ihtimali çok daha fazla. hepsi bu. yoksa kompleksli insan her meslek grubunda vardır ya da yoktur, ayrı konu. ama burada kompleks diye bahsettiğin şey kompleks falan değil, sadece sunulan hizmetten memnun olmamışsın sen.
  • avukat, doktor.

gel gör ki en çok da ihtiyaç duyduğumuz meslek grubu da bunlardır.
  • tezgahtar/satış görevlisidir.
    büyük giyim markalarından birinde çalışıyorsa tam aradığımızdır. at kafalı sanki modaya yön veren italyan modacı da haberimiz yok.
hesabın var mı? giriş yap