şükela:  tümü | bugün
 • yolun ortasında arabalar üzerine üzerine gelirken karşıya geçmenin veya eski olduğun yere geri dönmenin, birbirleriyle kıyaslanmasına bakılmaksızın, yolun ortasında bekleyerek kararsız kalmaktan daha iyi olduğunu ifade eden önermedir.

  önerme, eğer geçmişte yaşanan bir olaya atıfta bulunarak yapılmışsa doğrudur ancak olmakta olan ya da olabilecek olan bir olay için söylenmişse yanlıştır.

  geçmişte olan bir olay için dövünmek anlamsızdır çünkü fizibil olmayan bir iş için dövünmektesinizdir.

  şimdiki ya da gelecek zamanla ilgili bir karar vermek gerektiğinde ise vereceğiniz kararlar doğal olarak optimal feasible solutionlarınızdan biri olacaktır. ama bu solutionlar içinden karar verdiğiniz olanı acaba best feasible solution mıdır? bakmak lazım. operations research denen şey boşuna mı icat edildi?!

  ben yine de bildiğimi okurum ileriyi düşünmem, tek zaman şimdiki zaman diye hareket edersen 1 olur 2 olur sonra bir unbounded kalırsın görürsün tek zaman şimdiki zaman mı değil mi.

  ayrıca bir işi daha kısa sürede ve daha kolay yapmak varken ne diye uzatasın boşa zahmet çekesin ki? bırakın bu geç olsun güç olmasın muhabbetini. geç de olmasın güç de olmasın, bizim olsun *