şükela:  tümü | bugün
  • yüzüklerin efendisini okuyan kardeş:

abi: kalk kendi yatağına yat artık.
    kardeş: alt tarafı bi yüzük ya.
  • -flash atmayın ya!!
  • hayatının büyük bi bölümü call center problemleriyle uğraşmakla geçen müdür kişi ;
    -aktivasyon nooldu?...haa case yaratalım o zaman..
    birkaç saniye sonra da alakasız olarak
    -gençler'den* marco kırmızı* görmüş.
    gençlerbirliğinde hali hazırda marco diye bi futbolcunun bulunmaması olayın enteresanlığına enteresanlık katmaktadır.
  • anne: kızım hadi uyan..
    bss: 4...3...tamam uyanicam..
    anne: yavrum ne 4ü ne 3ü?
    bss: buzdolabııı!!! (der ve buzdolabına koşar)
    anne: ??!!
    bss: (uyanır) ha? günaydın..
  • koltukta uyuya kaldıktan sonra garip bir rüya görürken anneme dönüp;
    ben: benim arkam geniş !
    annem: ne ?
    ben: benim arkam dar !
    annem: (muhtemelen tırsarak) kızım sıyırdın mı ??
    ben:(uyanıp) hö ? noldu ki neyi sıyırcam ?

artık megaloman mıyıım neyim anlamadım *
  • ciddi bir şekilde uyurgezerlik ve sayıklama problemi olan kardeşim sayesinde sık sık şahit olduğum sayıklama örnekleri.. geçen hafta zuhur eden bir olayı paylaşmak isterim..

gecenin bi vakti yatağımın başında bir gölgenin dikildiğini görürüm.
    +hmm.. nnff.. (ani şok) ..ananıskim noluyo!
    (başımda kardeşim durmaktadır)
    -(sinirli bi şekilde) türkiye'nin başkenti ankaradır!!!!
    +(durumu yumuşatmak adına) tamam canım, tamam güzelim. tabiki ankaradır..
    -erzurum, londra. karayip!!! yalan bunnar. ankaradır anladın mı ankaraaa!!!
    +tamam. ankaradır. yat uyu lan. anladık.
    -şerefsiz!!
    +lan tamam.
    -ankaradır!!!
    +(artık korkmaya başlar, çığlık atarım) aaaaaaaaa....

tüm ev halkı uyanır.. kardeşim etkisiz hale getirilip yatağına götürülür. zaten paranoyak olan bünye, bu gelişmelerden sonra kardeşi tarafından bıçaklı saldırıya uğramamak için tüm gece odasında nöbet tutar.
  • tek bir eserle katıldıgım anket konusudur.
    rüyamda odam hamam böcekleriyle dolu; öyle ki, yatagımı sarmaya başlıyorlar. ben de rüyamla eş zamanlı olarak gerçekte de ayaga kalkıyorum ve böcekler üstüme tırmanmasın diye zıplamaya hatta tepinmeye başlıyorum. öyle güzel zıplıyorum ki odadaki eşyalara harika şekillerde çarpıp, vücudumda morluklar oluşturuyorum. bununla da yetinmiyor, kardeşimin odasına dalıyorum kapısını paldır küldür açarak. yüzümün halinden ve "hamam böcekleri var" falan diye bagırmamdan etkilenmiş olmalı ki, gecenin köründe ayaga kalkıyor "abla korkma bak böcek yok, olsa ben kaçarım önce" gibisinden laflar ediyor beni sakinleştirmeye çalışarak. bu arada hala tepindigimi ve elimi kolumu salladıgımı da belirtmek isterim. o gün bugündür evde dalga konusu olmama neden olan o aziz geceye de huzurunuzda şükranlarımı sunuyor "bu da böyle bir anımdır" diyerek entrymi bitiriyorum.
  • yıllar yıllar önce yine bir gün salonda koltukta uyumuşum. anne uyandırıp yatağa yollatmaya gelmiş:

- hadi oğlum kalk yatağına yat.
    - mmmmh, interrupt nedir anne? lütfen söyle.
  • -hadi uyan artık millet bizi bekliyor
    -hmm ohss en iyi benim!!
    -ya kalk kahvaltıya bekliyolar hadiiii
    -en iyi kral benim!
    ah benim mütevazı(!) eşim,rüyasında kral olmuşda hemde en iyisi oldugunu idda ediyor...

hesabın var mı? giriş yap