şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: başlık başa kalmış. başlığı açan yazar uzun bir liste yapmıştı, içinde jeoloji de vardı. işbu entry, ona istinaden yazılmıştır.

  içlerinden jeoloji öylesine gereksizdir ki, aylar önce erzurum'da şev duraylılığı bilgisizliğinden aşağı kayıp ülke bütçesine milyon dolar zarar veren tesisle alakası yoktur.
  3. havalimanı ve 3. köprüyle ilgili saha çalışmalarında bizzat doktorlar ve avukatlar çalışır.
  petrol ile ilgili saha araştırmasını da ebem yapar. keza raporu da yine ebem hazırlar.
  mars'tan alınan kayaç numunelerini dişçiler incelemektedir.

  aylar sonra gelen edit: yine amerika'da usgs, gezegenlerin jeolojik yapısını irdeleyen kendisine bağlı bir astrojeoloji departmanına sahip. keza nasa'da çalışan jeologlar mevcut. adamlar şu sıralarda sen göbeğini kaşırken muhtemelen new horizons'tan son gelen görüntüler ışığında plüton'daki jeolojik faaliyetleri, tektonizmanın olup olmama ihtimalini yorumluyor, jupiter'in uydusu europa'nın yüzeyinde gözlenen yapılardan, kabuğunun altında ~100km (challenger deep'in kabaca 10 katı) derinliğinde bir okyanusun varlığından ve yitim zonlarından söz ediyorlar. io'nun volkanik faaliyetleri ve püskürttüğü gaz hakkında incelemeler yapıyorlar. 67p/churyumov-gerasimenko üzerinde yapılan çalışmaları paleontolojik bulgular ile sentezleyerek yeryüzünde hayatın orijinine dair teoriler üretiyorlar. mars'a yapılması tasarlanan insanlı görevlerde görev alacak bilim insanları içinde jeolog var. curiosity ve mars reconnaissance orbiter tarafından sağlanan verileri jeolog yorumluyor. aralık 1972'de, apollo görevlerinin sonuncusu olan apollo 17 göreviyle ay'a giden harrison schmitt bir jeologtu ve 111 kg numune ile dünya'ya döndü. ha "bunlar benim ne işime yarayacak?" diyorsan o senin problemin.

  bunun dışında fosil yakıtlar başlı başına jeoloji ve jeofizik ile ilgilidir. karbonifer döneminde oluşan kömür yataklarından tut, deniz dibine gömülmüş canlıların fosilleri sayesinde hayatımızda yer edinen petrol ve doğalgaz gibi yakıtlar bugün insanoğlunun temel enerji rezervini oluşturur. ha "ben hiç bunlara bulaşmayacağım, nükleer santrallerde kendi enerjimi kendim üreteceğim" diyorsan da uranyum ve türevi radyoaktif elementlere mecbursun. bunların nerelerden nasıl elde edileceği ile bu adamlar ilgileniyor.
 • (bkz: üniversite eğitimini, memur olmaya indirgemek) kardeşim neye göre gereksiz ? kime göre gereksiz ? kafandan evde kpss puanlarına bakarak,-'' bu yüksek buraya atanamam gereksiz bölüm'' şeklinde zırvalama sonucu oluşturulmuş başlık.
 • içinde son derece önemli ve gerekli bölümlerin olduğu saçma sapan liste.
 • sonunda issiz kaldığımız icin hepsi gereksiz oluyor sanirim maalesef.
 • filoloji kesinlikle değildir. diyen cahildir. bu listeyi hazırlayan da sütçü imam işletmede falan okuyodur kesin mezun olunca ceo olucaktır. he annem he.
 • yedi tane aynı sınıftan arkadaşımın 4000 tl barajının üstünde maaşla çalıştığı bir sınıfa sahip olan bahçe bitkileri bölümünün 2 kere yazılarak saçmalandığı liste.
 • her biri bir bilimdir. içerdikleri bilgilerle her biri kocaman bambaşka dünyalardır.

  senin yaşadığın ülkede bu meslek erbapları iş bulamıyorsa, sektör gelişmemişse, bu senin ülkenin dandikliğidir. bölümlerin değil.

  bilime saygı duyun biraz.
 • (bkz: tarih)(bkz: tarih)(bkz: tarih) gereksiz değil ama işsiz.