şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yadsinamaz gercek.

her turlu duygunun verilebildigi enstrumandir ayrica.
    hem surekli notalar, hem sureksiz notalar cikarilabilir bu calgiyla.
    hem ana enstruman olarak kullanabilirsiniz hem de ritm tutabilirsiniz.
    en neseli duygular en guzel bu enstrumanla ifade edilebildigi gibi en huzunlu duygular yine bu enstrumanla ifade edilir.

ayrica burada yazar keman derken aslinda keman ailesinden bahsediyor.
  • saksofon varken imkansızdır.
  • diyenin müzikten anlamadığının göstergesidir.

en güzel enstrüman daw'dır arkadaş bana göre. ballandırdığın aleti midi'de iki plugin iki sesle öttürüyoruz biz.
  • türk marşı'nda kanıtlanabilecek gerçek:

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=jx_nnn0hou8)
  • şüphesiz.

başkası düşünülemez bile.
  • yayla çalınan telli çalgılar tarih boyunca hep geliştirilegelmiş. stradivari tarafından 1700'lerde son şekli verilmiş kemana. sonrasında ise kimse bu çalgıya daha iyi bir biçim bulamamış. şimdi 250 liraya aldığınız çin malı keman bile o günlerin bilimi üzerine inşa edilmiş. tamamen organik, ağacın reçinesinin ayrı iç özünün ayrı ince dalının ayrı kullanılıp bir araya getirildiği bir enstrüman bu. her tarafımızın plastik ve metalle kaplandığı yeni endüstriyel dünyaya direniyor.

geçen gün elime alıp tıngırdattığım saz acayip biçimsiz geldi bana. hem rengi çiğ hem göbeği biçimsiz, tokmak gibi. kemençe üç telli bacak arasına konulup çalınan *ik gibi bir şey. nerde benim kemanımın asaleti?

secrets of the violin - belgesel
  • yanlış tespittir.
    en güzel enstrüman tabii ki benim çaldığım enstrümandır.
    bu aralar bağlama çalıyorum.
  • en güzel demeyelim de keman sesi çok hoş.
  • güzelliğin göreceli olduğunu unutmuş bir suser beyanıdır. çirkin enstrüman yoktur, iyi çalan insanların elinde her enstrüman çok güzeldir. dağılabilirsiniz.