• en şahane film matrix'tir üstüne film tanimam şeklinde cereyan eden 16 yaş budalalığına benziyor, ama kabul ediyorum ve arttırıyorum, yazarla filmle ve öbürleriyle her tür mesafe koyma garantisini de boşvererek en güzel film malta şahini, en güzel yazar dashiell hammett, en kral aktör humprey bogart, filmde yok ama olsun en şahane kadın lauren bacall, sinemayla ilgisi yok ama olsun en büyük insan dedemdir.

böyledir, başlığın ve lauren'in üzerime kalmasından korkmam. kahramanca savunurum, gerekirse ceketimi veririm. tabiatım bu.
  • doğrudur, en güzel film malta şahinidir. ben de arttırıyorum, en kuul kadın lillian hellman'dır. kimse hatalarından söz etmesin, ben onu öyle de sevdim. hürmetler.
  • doğruluğu tartışmaya açık olsa da, hollywood yapımcılarının kulağına gitmemesi gereken genelleme. zira bunun da yenisini çekmeye kalkışır, adamı çileden çıkartabilirler. bogart yerine harrison ford'u bile görsek, yeni versiyonların hiçbiri aynı tadı vermiyor.

bir edit bin müsibetten iyidir: bir gün de ben birinin üzerine kalsam da, kira derdinden filan kurtulsam.
hesabın var mı? giriş yap