şükela:  tümü | bugün
 • sarkilar seni söyler'in bir mısrası; huysuz ve tatlı kadın'ı anlatan söz öbeği; posanı çıkarıp seni bir kenara koyan hayallerinin adsız kadınına söyleyebileceğin beyhude sözcükler ve dahi aşkın çıkmazlarında yol almanın ta kendisi...
 • tanıtım kokteyli birkaç gün önce agora meyhanesi'nde gerçekleşmiş can gürses romanı.

  merakla bekliyoruz.
 • rakı kokan güzel bir güftenin bir mısrası. ahh azizim, o dönemlerde aşk daha sahiciymiş, daha incelikliymiş.
 • edebiyat kokusunu icime cekerek okudugum, edibe'ye bayıldığım, kor için üzüldüğüm, eşyaların söylediklerini yerinde bulduğum bir roman oldu.
  --- spoiler ---

  sadece son bölümde hrant dink'i anması ve edibenin babasının yazdığı mektup çok alakasız geldi. kitap sofradan kalktıklarında bitmeliydi.
  --- spoiler ---
 • hem güzel gibi hem değil gibi bir roman. canlı cansız konuşturduğu herkes bişey anlatıyor gelin görün hepsi aynı kişi gibi bir gıcık konuşuyor, kitabı ilginç kılan tek detay burada puf sönüyor (yazar bütün karakterlerini aynı romantiklikte aynı cümleleri kullanan ve gerçekçi olmayan biçimde konuşturuyor) . karakterlerin bir çoğunun ismi irrite edici koza, kor, hicaz, haziran, edibe hanim (edibanim)... masada otururken gramafondan şarkı dinleyip sıkılınca yabancı dilden şiir okuyorlar falan (vay anasını aileye bak be) ama kitabın sonunda türkçesi var diye not düşmüş sıçtı cafer bez getir (kitabın akışını kesip bizi son sayfalari kurcalamaya zorluyor). kitabı başladığım için bitirmek zorunda hissediyorum, kurtulunca oh be diyeceğim kesin.