• 1 haziran 2004 tarinihde çıkacak olan teoman ın altinci albümü.
 • ilk dinleme izlenimim en boktan teoman albümü olduğudur veya diğer albümleri arasında boktan bir albüm olmadığını düşünürsek tek boktan da diyebiliriz.
 • yılın şoku. kolay alışılmayacak, grup sound'unun öne çıktığı, zorlayıcı sözlerin olduğu karanlık bir albüm. yeterli özen sonunda en özel teoman albümü de olabilir, hoş bir deneme de. ancak son teoman albümleriyle kıyasla çok daha ruhlu görünmesi onu boktanlıkla alakasız bir noktaya getiriyor.
 • en guzel hikayem, henuz yazmamış olduğumdur der şiirbaz. onu anımsatır
 • icinde psikopat sozler barindiran sarkilar olan teoman albumu. genel olarak bekleneni verememektedir, fakat icinde bugun, insanlar, en guzel hikayem gibi hos sarkilar da vardir.
 • iki gündür sindirmek için sürekli dinledigim fakat bünyemin bir türlü kabul etmedigi teoman albümü.
  yalnizca iki sarki (bkz: güzel bir gün) (bkz: en güzel hikayem) ilk dinleyiste etkiledi. digerleri ise vasatin altinda.
  teoman'in güne uyup sertlesme cabasi pek iyi bi sonuc vermemis. ve gördüm ki hala vücut takintisindan kurtulamamis.

  albümle ayni ismi tasiyan en güzel hikayem adli sarkidan bahsetmek gerekirse albümü (sebnem ferah sayesinde) kurtaran siirimsi sarki olmus. iki yabanci ile baslayan acikli son, bu sarkiyla bitirilmis.

  sonuc olarak sabirla dinlenilen on sarki sonunda akilda kalan tek söz "zor oldu ama bitti" oluyor.
  büyük bir hayalkirikligi...

  edit: iki gün dinleyip de sindirememek normalmiş, evet. ve iki buçuk sene sonra diyorum ki; haksızlık etmişim. güzel bir albümmüş meğer.
  hele şarkıda anlatılanlara paralel bi hikayeniz varsa ortada, çok çok daha vurucu oluyormuş meğer..
 • teoman bir onceki albumunu cok iyi yaparak mi yoksa bu albumde agir sekilde mantarlayarak mi sasirtti beni onu sorguluyordum ki cevabi " her ikiside" diye verdim.
  birincisi teoman in teoman albumunun beklenenin ustunde iyi olmasi ikinciside boyle iyi bir albumun ustune en guzel hikayem gibi dandik bir album yapmasi.ikiside bir garip teoman hadisesi.
  albumde kayda deger parca yok dense yeridir.amator alternatif turk grubunun ilk albumu tadinda dinlenesi.
  arada bir tane on plana cikacaksa oda dedi annem olsun derim.
 • her nedense dinlerken nick cave ve where the wild roses growu cagristiran teoman sarkisi.
 • sözleri ve şebnem ferahın beni hiç şaşırtmayan harika performansı bir yana, düzenlemesine vurulduğum şarkı. özellikle sözlerin bitimiyle resmen patlayan müzik insanı yerden yere çarpıyor. yaylıların, birbirine geçmiş davul-bas ikilisiyle uyumunun ardına serpiştirilen şebnem ferah çığlıkları ve ana melodiyi veren solo gitar soundu öylesine derinleştiriyor ki, şarkı dinlendiği odayı dahi içine çekmeye başlıyor. ellerine sağlık bu performansın sahiplerinin.
  öte yandan albüm olarak "en güzel hikayem" kesinlikle teoman'ın en kişisel hatta keyfi albümü. öyle ki ne bir ticari cover barındırıyor bünyesinde ne de öyle kitleleri kral tvnin başına toplayacak bir tekerlemeli hit. güzelliği tartışılır ama adamın müzikal özgürlüğünün sınırı yok artık; canı istemiş; girmiş çalmış ne diyelim..
hesabın var mı? giriş yap