şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • (bkz: hitit üniversitesi)
    bir de çorum da olmasaydı.
  • (bkz: boğaziçi üniversitesi)

hem havalı hem de havadar!

(1. köprünün adı 15 temmuz şehitler köprüsü olunca boğaziçi ismi de tekleşip daha bir değerlendi mi ne!?)
  • hacettepe yüksek lisans programımızda koreli bir arkadaş vardı. ülkeye gelmeden önce belli üniversiteler arasında tercih yaptırılmış. tercih yapacağı üniversiteler hakkında pek bilgisi yokmuş kızın. “middle east” technical university ismini görünce islamcı bir üniversite olduğunu düşünerek tercih olarak en sona atıp öne bilkent ve hacettepe’yi yazdığını söylemişti. hatta odtü gelirse diye çok korktuğunu falan eklemişti.

en havalı isme sahip üniversite olarak odtü’yü öne sürmek de biraz mallık biraz da odtülülük yani. bence boğaziçi epey havalı.
  • burada istediğiniz kadar isim kasın, ilk duyulduğunda dahi sizi başarılı veya paralı olsanız dahi başarılı olmaya iten bilkent üniversitesi, ardından bi o kadar koç ve sabancı, son olarak tobb olarak sıralanan üniversitelerdir.

ha illa branşsal başarı ise hacettepe sağlıkta öncüdür.

ama teknik derseniz istanbul teknik fersah fersah öndedir.

total de kararı okuyanlara bırakıyorum.
  • (bkz: sütçü imam üniversitesi) değildir.
  • kesinlikle odtü değildir. adının içinde orta doğu geçen bir isim sempatik gelmiyor artik.

not: bu yorum sadece ismi için yapılmıştır. öğrencilerine ve öğretim üyelerine saygımız sonsuz. *
  • boğaziçiii, boğaziçiii (marş edasıyla okunması tavsiye edilir.)
  • mülkiye'dir
    ha artık okul değil orası fakülte derseniz, o mülkiye'nin değil mülkiye'yi fakülte yapanların ayıbıdır...
  • (bkz: yıldız teknik) diye oyumu kullanıyorum.