49 entry daha
  • 23.00-09.30 iyidir.

edit: gerçekçi değil, ideal dedim.
  • benim için son zamanlarda, çok olumlu etkisini gördüğüm 23.00 - 6.30 civarındaki saatlerdir. depresyon gibi psikolojik sorunlara da iyi geliyormuş duyduğuma göre.
  • 23.00-09.30 nedir amk ya bütün gün nazi kampında mı çalışıyorsunuz.
  • 23.00-07.00 en ideali.
  • 00.00-08.00'dır benim için.
  • uykumun başladığı saat-uykumun bittiği saat.
  • ömer hayyamın dediğini her zaman işitiyor kulağım; 'uyan! uyumak için önümüzde sonsuzluk var'.

ne kadar az uyursan o kadar çok güçlenirsin. bedenin uykuya değil dinginleştiren fısıltılara ihtiyacı var,
    tıpkı acıktığını düşündüğün miden gibi, oysa aç olan beyindir.
    bedenini tanımak başka, bedene uyku rahatlığı vermek başka.
    bedene bırakırsanız 24 saati de bulur uyuması.
    bu yüzden, düzen dahilinde ideal bir saat yoktur.
    bir saat bir ömür demektir.

çünkü biz teletubbies değiliz ;

"battı ardında tepelerin
    geldi veda zamanı teletubbies'lerin"

gibi bir düzenimiz yok.
  • uykunun önemine dair dr. nejat altıntaş'ın bir sunumunu seyretmiştim. televizyon programlarında da bahsediyor. seyredilmesini öneririm.
  • her ne kadar sabahları işe giderken söve söve uyansam da, insanın hayatında okul veya iş gibi kalkmasının mecbur olduğu bir meşgale gerekiyor bence. çünkü uzun süren tatil süreçlerinde ya da üniversitede derslere gitmediğim dönemlerde hatırlıyorum ki, bu işi kendi akışına bıraktığımda 1 hafta geçmeden sabaha karşı 5-6 gibi yatıp öğleden sonra 2-3'te kalktığım o bohem zamanlara hemen geçiş yapıyorum.

sanırım olması gereken en iyi uyku düzeni 23.00-06.00 arasıdır. bu düzeni hiç oturtamadım o da ayrı bir mevzu.
  • 23.00 - 09.00
530 entry daha
hesabın var mı? giriş yap