şükela:  tümü | bugün
  • hiç tasvip edilmeyen gerçekten sizi çok kötü durumlara sokabilecek birolaydır. arkadaşınız sevgilsinden ayrılır siz görüşmeye devam edersiniz,arkadaşınız bozulur. en iyisi arkadaşlarınızın sevgilisinden uzak durmaktır.
  • "iki delikanlı arasında hatun* girmesi" olayının değişik bir formu...zira erkek denen nesne aşırı kıskanç olduğundan* "ulan şimdi en baba arkadaşımız kafayı boynuz tarlası'na çevirmesin" ve sonrasında gelen "böyle olursa önce hangisini vurmam gerekir" sorunsalı ve en sonunda "boynuzgül, artık kazmacan ile görüşmeni istemiyorum, görüşürsen bacaklarını kırarım" diye laflar edilmesine sebep olan hadise*...
  • en iyi arkadaşın sevgilisinden nefret edip gırtlaklayıp sonra da bir kaşık suda boğmak isteyip sonra yine gırtlaklamak istensede yapılamayanın yerine yapılan...(bkz: hatir icin cig tavuk yemek)
  • en iyi arkadaşınızla aranız bozuldugunda aslında sevgilisiyle iyi arkadaş olmadıgınızı farketmenize de yol açabilir..
  • bu sevgililer kavga ettiğinde ise kabak size patlayabilir. "sen soyle kim haklı?" gibi sorular gelebilir, arada kalmak çok olasıdır.
  • kime göre neye göre formatında bir olaydır. her erkek yada dişi kıskanç değil her iyi arkadaşının sevgilisine yaklaşan da fucker değildir.

    genelde çok güzel bir oluşumdur çünkü bunu getireceği olaylar; hep beraber güzel eğlenebilme ve doubledatelerdir. ayrılma durumnda ise hem arkadaşıız adam akıllı medeni biriyse sizin eski sevgilisiyle görüşmenize kızmayacaktır. hatta benden de selam söyle diyebilecektir. zaten aksi oluyo "görmeyecen kızı! mına korum, götüzünü siterim" tepkisi alıyorsanız hem arkadaşlığınızı hemde kendinizi sorgulamanız gerekir.
  • ozellikle ortada bi iliski yokkenden her ikisiyle de arkadas olma durumu varsa kavgalarda arada kalma, kime ne diyecegini bilememe ve zamanla ister istemez ya hemcinsin ya da en iyi arkadasin tarafini (ikisi bir arada da kabul edilir) tutmaya donup arkadaslardan birini kaybetmeye donen durum. artik selam bile verilmeden diger kisiyle ilgili sorular siralanir, cevap alininca gorusme biter ve bir gun "eeeh" nidasiyla butun selam sabah kesiliverir, yeterdir.
  • ikisini sizin tanıştırdığınıza da delalet olabilir, ki bu ayrılık sonrası kafanızın çoook şişirileceği ve kulaklarınızın çoook çınlatılacağı anlamına gelmektedir.