şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok tartışmalı konu. yaklaşık bir haftadır vps ya da dedicated server için ekonomik, güvenilir ve performansı tatmin edici bir şirket arıyorum; nihayet bugün de sabahladım. bu kadar büyük bir araştırmadan sonra karar verdiğim firma veya platform çürük çıkarsa eğer şansın böylesine yuh!

  tartışmalı konudur çünkü, hakkında şikayetin nedeni gerçekten web sitesinin sahibi de olabilir ama olmayabilir de. site sahibi sansasyonel bir şeyler çeviriyor ya da kaynakları tüketen aptalca bir şeyler de yapmış olabilir; bunların dışında anlamıyordur suçu karşıya gönderiyordur. işte bu ayrıntıya da dikkat ettiğim için karar vermek gerçekten çok zor oldu ki, henüz veremedim zaten.

  yine de güven ve kalite arayanlar için de bazı şeyler elde ettim; yaklaşık bir haftanın sonucunda kesinlikle bir kenara fırlatıp atmış olduklarım dışında, değerlendirmeye değer iyi bir liste yaptım. en azından bari güzel kardeşlerim uğraşmasınlar; direkt değerlendirmeye değer olanlara baksın.

  https://www.networksolutions.com/
  *iyi hizmet verdiklerine dair hakkında birçok bilgi topladım; sayısız platform önerilerine kadar didik didik ettim; pek ciddi bir şikayet görmedim. gizlilik ve diğer politikalarını ise bilmiyorum.

  https://fozzy.com/
  *yaptığım araştırmalar neticesinde birçok büyük web sitelerine destek verdiklerini gördüm. ayrıca https://webzilla.com/ bu da onların bünyesinde ve burada dedicated serverları var.

  şunları kısaca geçiyorum:
  https://www.ovh.ie/
  https://contabo.com/
  https://www.milesweb.com/ (bunu çok övüyorlar; şöyle ucuz böyle iyi)
  https://www.alibabahost.com/ (bu da öyle; yok şöyle iyidir böyle iyidir)
  https://www.tmdhosting.com/ (amerika'nın butikleri ama en iyisiymiş)
  https://lunarpages.com/ (bir alan bir daha alır diyorlar; ben demiyorum)

  ve bu aşağıdakiler'in iddia ve özellikleri de gizlilik politikaları sıkı dmca ise esnek:
  https://www.ccihosting.com/ (bunun -scam- tuzak olduğunu söyleyen de var)
  https://www.shinjiru.com/ (bana korkunç geldi, tuhaf bir havaları var bence)
  http://www.hostkoala.com/ (bu beceriksizlerle çalışmayın diyeni de var yalnız)
  https://www.hostplay.com/ (nötr)
  https://www.altushost.com/ (bunu çok övüyorlar)
  https://abelohost.com/ (neredeyse hepsinden pahalı... ama süpermiş)
  https://www.blueangelhost.com/ (dmca umurumuzda değil diyorlar...) *edit 3.may08/ scam olduğunu söyleyen de var:(blueangelhost) ama barındırdıkları site serverlarını da bizzat gördüm. belki bir kullanıcı vazgeçmiş, geri ödeme almak istemiş ve bu anlaşmazlıktan dolayı da böyle şeyler diyebilir; çeşitli rivayetler var... siz yine de ayık olun, çünkü ayık olmak hep iyidir. *edit 5.may08/ bence bunlara güvenmeyin; google business'de verdikleri görseller ve adres sahte. evet, gerçekten destek verdikleri siteler var ve yayında. ama kendileri pakistanda olmalarına rağmen birleşik arap emirliklerinden bir adres vermişler; zannederim ülkelerinin görüntüsü pek iyi olmadığından ya da bodrum kartında çalıştıkları için böyle bir şey yapıyorlar; yine de siz bilirsiniz ama ben olsaydım almazdım. hepsini didik didik ediyorum... benden kaçamazlar!

  https://time4vps.eu/ (vps için çok ideal bir şirket olduğunu söylüyorlar)

  biraz da siz araştırın. ben, çok yoruldum. ama hepsini çok sıkı değerlendirdim, yüzlerce hosting'in arasından tekrar değerlendirmeye alınabilir dediklerim bunlar oldu. belki sizin de işinize yarar...

  /*edit*/ https://www.247-host.com/ bu da var. (amerikan firmasıdır, yani benim dmca ile aram iyi değil derseniz size göre değil) ama öte yandan gerçekten iyi olduğunu söyleyenler var; siteleri biraz antika gibi ama adamların iddiası bu değil, server. ama ben müşteri hizmetlerini sevmedim. bir konuşmamızda tam hatırlamıyorum şimdi, web sitemin içeriklerine göre zorlama bir seçenek sundu ve o da pahalıydı ben de siktirgit dedim kendisine, o da -sen de- dedi. böyle bir anım var...

  zaten hepsiyle bir anım var, hepsiyle de detaylı olarak konuştum; teknik detaylardan diğer birçok politikalara kadar.şu "tmdhosting" var ya, orada kısa saçlı bir kız vardı, profil resmi o kadar şirindi ki, bir ara sahte mi lan bunlar yoksa diye şüphe ettim ama araştırdım, değil o yönden sıkıntı yok.

  bu arada, şöyle bir şey de var: https://undergroundprivate.com/ fakat bunlar tam bir manyağa benziyor. -underground host- diyorlar. dmca hiç umurumda değil diyenler kullanıp tavsiye ediyor.

  ayık olun. yalnız şunu gördüm; olm ne kadar host firması var lan. bu listedekiler bir şey değil. çok fazla seçme şansı da bence iyi değil o kadar. inanın kafam karıştı, hepsi -ben daha iyiyim / sesime gel- diyor. bence fda gibi bir şey olsa, yani buna benzer bir kurumun onayından geçse fena olmaz.

  /*edit*/ araştırmalarım devam ediyor... hadi bakalım köftehorlar; iyisiniz! yine yaptığım çapraz sorguların sonucunda https://www.fastcomet.com/ <-- bu arkadaşların sağlam referansları olduğunu gördüm. destek verdikleri siteler çok hızlı, iyi görünüyorlar; değerlendirilebilir. ama dmca politikalarına çok sıkı bağlılar, o da sizin tercihinizdir ama kalite olarak iyi görünüyorlar.

  /*edit*/ https://www.hastehosting.com/
 • natro’dan o kadar nefret ettim ki tüm alternatiflere açığım.
 • turkiye’den hosting alanlari anlayamadigim icin benim siralamam (dedicated ve vps icin siraliyorum)

  1) ovh
  2) digitalocean
  3) aws
  4) linode

  neden turkiye’den hosting hizmeti alalim ki, bu gozler neler gordu neler. haber vermeden kafasina gore dedicated sunucunun php versiyonunu yukseltip herseyin icine sican, haber vermeden calisma yapan, dedicated diyip vps satan..
 • en iyi hosting firmasi bana gore kebirhost.net
 • turhost iyidir.
 • sitesi turhostta host edilen biri olarak, tek sevmediğim özelliği site açılırken kullanıcıyı normalden fazla bekletmesidir(site url'sini geç çözümlüyor, site ile alakası yok ). diğer özellikleri açısından, yönetim ekranı vs. gayet iyi.
  edit:imla.
 • turhost ve güzel hosting iyidir. sıkıntı çıkarmaz, istediğiniz saatte müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.
 • linode ve hostgator dan sağlıklı bir host hizmeti alabilirsiniz?
 • (bkz: turhost)
 • (bkz: turkticaret.net) tarafından dolandırıldığımdan dolayı acil şekilde aradığım eli yüzü düzgün aşırı ücret almayacak alan adı artı hosting veren firma tavsiyelerini bekliyorum...