şükela:  tümü | bugün
 • ciddi ciddi merak ettiğim firma. ttnet zaten biliniyor, adamı kanser eder. turk.net'e bakıyorum herkes saydırmış, superonline'a bakıyorum o da küfür yiyor. metronet desen çok kısıtlı alanlarda var. d-smart.net, doping net gibi salak internet sağlayıcılarını hiç saymıyorum, bu iki ismi silip ttnet yazsanız bir şey değişmeyecek, hizmet aynı.

  fiber interneti getirdiler, öncelikle superonline çoğu evin altını üstüne getirip kablolar döşedi, sonra ttnet de başladı bu hizmete. superonline kullanıcıları adil kullanım koşulu gibi bir saçmalıkla birlikte sınırsız download'a veda ettiler. oysa önceden böyle bir şey yoktu, ardından tüm internet sağlayıcıları onu izlediler. ben 5 senedir turk.net kullanıyorum, şu zamana kadar ne adil kullanım gördüm, ne kota gördüm, ancak internet hızımı 3mbit'e indirip adil kullanım dediler. peki, adil kullanım olmayan paketinizin kampanya fiyatlarını verin dedim, biz sizi ararız dediler, 1 haftadır tık yok. ne metronet, ne superonline, ne ttnet, kısacası hiçbir internet sağlayıcısı villa'lara fiber internet bağlamıyor. çünkü çok masraflı, apartmanda oturuyorsanız o apartmana alt yapıyı yerleştirip o kablodan bütün katların fiber internet kullanmasına olanak sağlıyorlar. ancak her villa için teker teker kablo çekmeleri gerek, bunu da yapmıyorlar. %90 civarındaki kullanıcılar ayda en fazla 100gb indirebiliyor, ardından hızları düşürülüyor. yine bir o kadar bir kısmı 8mbit'e kadar olan internet hizmetini kullanıyor, çünkü zorundalar. 8mbit internete 70 lira veren var, aynı şekilde 20 mbit kadar aslında çok da hızlı olmayan bir hizmete 90 lira verilebiliyor. upload desen sadece metronet'te var, simetrik internet nedir duymamışlar.

  bence iyi bir internet sağlayıcısı yok, ttnet tekelinde devam ederse de olmayacak. superonline beni heyecanlandırmıştı, ancak ağır bir şekilde hizmet kalitesizliği mevcut. bu iş bu kadar zor mu arkadaş, doğru düzgün internet hizmeti alamayacak mıyız biz, sıçayım kablolarınıza, alt yapınıza lan.
 • öğrenmek istediğim firmadır.

  ttnet hariç. şu çağda hızlı çalışan ve aşırı pahalı olmayan bir firma yok mu yahu? ttnet ile sözleşmemiz bitiyor bir kaç aya. kurtulmak istiyorum artık bu firmadan. iliğimi kemiğimi sordu yeterince.
  bilgisi olan yeşil yakarsa çok makbule geçer.
 • superonline olmadığı kesin olan firmadır.adamlar işin üç kağıdını bulmuşlar bi kere müşteri hizmetlerini aradığında sadece hız arttırımı kablosuz iyileştirme vb olan benim kolaylıkla web sitesinden yapabileceğim şeyleri yapabiliyorlar. dahası başka bi arıza olduğu zaman biz burdan sizde arıza olduğunu göremiyoruz o zaman size yardım edemeyiz yerinde kontrol için sürekli 75 tl istiyorlar eğer alt yapılarında problem varsa ve ya taahütsüz kampanya kullanıyorsanız hızınız kaç olursa olsun internetten film bile seyredemiyorsunuz.bi yere kadar doluyor sonrasında hayal gücünüzle tamamlıyorsunuz :)
 • 2003 senesinden beri kullandığım ve hemen hemen 0 sorun politikası güden kablonet bana göre en iyisidir. son 1 senedir hızım 20mbit /200gb akk şeklindedir ve kullandığım ilk günden beri hep vadedilen hızları almışımdır.
  internet servis sağlayıcıları her ne kadar hizmet konusunda farklılık gösterseler de bu iş bulunduğunuz konuma göre biraz da şans işidir.
 • japonya veya korededir
 • yillardir cevabi bulunanamistir. yok mu bilgilendirebilecek biri.
 • denemeden bilinemeyecektir. ekşi'de veya hemen hemen her yerde firmalar sövülen taraftır. bu öğretmenin sizi kötü bir şey yaptığınızda cezalandırması, iyi bir şey yaptığınızda da yapman gereken buydu demesine benzer. 10 yıldır ttnet kullanıyorum, onlardan kaynaklı bütün sorunlarımı arıza kaydı vs açarak en fazla iki gün içinde hallettiler ve her seferinde de sorununuz çözüldü mü diye aradılar mesela. ben bunu ttnet başlığına girip yazmam çünkü yapmaları gereken de bu. onlardan kaynakşı her arızada kötüyü düşündüm, aha dedim iki hafta ınternet gelmez şimdi, malum ekşide yazan herkeste öyle oluyor çünkü, ama nasip olmadı o kadar beklemek.