• kesinlikle budur :)

https://vimeo.com/94502406
  • (bkz: karl malone)
  • oturduğunuz semte göre değişen şeydir bu.

bir önce oturduğum semtte, aras kargo tek kelimeyle berbattı. (bkz: aras kargo/@17 panda gucu)

şimdi oturduğum yerde ise, aras kargo harika çalışıyor. mesela, cumartesi günü servise çıkan araç evi arıyor "evdeyseniz kargonuzu getirecektik" diye. iki şube arasında bu kadar fark olabilir.
  • henüz açılmamış olandır.
  • hepsi kötü olsa da en iyisi yine yurtiçi, aras ve ptt ikinciliği paylaşır. mng ve sürat kesinlikle uzak durulması gerekenlerden. internetten bir şey sipariş ederken hangi firmayla gönderdiklerine de bakıyorum artık sayelerinde, mng veya sürat kargo ile gönderiyorlarsa almıyorum.
  • en iyisini bilmemekle beraber 26.12.17 tarihinde verdiğim siparişlerin teslimat tarihlerine göre katkıda bulunabileceğim karşılaştırmadır.

(bkz: mng kargo) 27.12.17 tarihinde aldığı kargoyu 28.12.17'de teslim etmiştir.
    (bkz: sürat kargo) 27.12.17 tarihinde aldığı kargoyu 28.12.17'de teslim etmiştir.
    (bkz: aras kargo) 28.12.17 tarihinde aldığı kargoyu 02.01.18'de an itibariyle teslim etmemiştir.
    (bkz: yurtiçi kargo) 27.12.17 tarihinde aldığı kargoyu 01.01.18'de teslim edeceğini söylemiş, an itibariyle teslim etmemiştir..
  • yurtiçi çok gömüldü zamanında ama adamlar acayip yol katetti. artık nasıl bir planlamaları varsa teslimatları hiç sekmiyor. 700km altı 1 günde, 700km üstü 2 günde geliyor.
  • daha yeni tanıştığım kolay gelsin firmasıdır. amazondan akşam 6-7 gibi söylediğim sipariş ertesi gün sabah 9 da kapıma gelmiş. tabii ben uyuyo olduğum için beni arayıp, kapının fotoğrafını çekip gitmiş. smsle bilgilendirildiğimde müşteri hizmetlerini aradım ve ilk defa bir şirket beni müşteri hizmetlerine bağlamak için kırk takla atmadan beni bağladı. sırada beklerken de kaçıncı sırada olduğunuzu söylüyolar. öyle süperonline müşteri hizmetleri gibi 15 dk beklemiyosunuz.
  • bütün kargo şirketlerinden çok çekmiş biri olarak benim için tartışmasız ptt kargo'dur. adamlar şehirler arası kargoyu bile 1 günde getirip götürüyorlar.

onun dışında yurt dışından gelen kargoları ups çok hızlı getiriyor. ups'de dikkat edilmesi gereken tek husus kargonun yurt dışından geliyor olmasıdır. hollanda'dan kargo 1 günde elime ulaştı ama yurt içinde vatan bilgisayardan gelen kargom 3 günde elime ulaştı. yani yurt içinde çok iyi çalıştıklarını söyleyemeyeceğim.
hesabın var mı? giriş yap