şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle kumun kokmaması;

1) kedinin kaliteli mama yemesi ile en iyi kedi mamaları
    2)kumu ile (kalitesi ve düzenli temizlenmesi)
    3)ve son olarak kum kabı ile alakalı

öncelikle kum tavsiyeleri ile başlayalım. kumu mutlaka ince taneli almaya özen gösterin.

(bkz: ever clean) yüksek fiyatlı olup efsane kumlardan biridir. ama muadillerini hemen sıralayacağım.

(bkz: van cat) in 15 kg olan kumu bir harika. tabi ki de bir kokusu yok ama topaklanma ve f/p olarak muazzam.

(bkz: pro line) ın kumları da iyi genelde kokuları güzel oluyor ama performans olarak van cat ile denk oldukları için o parayı vermeye çok gerek yok indirimde falan yabışın.

(bkz: mırmır) bu aralar yeni favorim. ultra scented ve super clump neredeyse even clean a denk ve fiyatları uygun. aşırı sevdim.

(bkz: reflex) kumları güzel ama mırmır ile aynı seviye de olmasına rağmen pahalı. indirimde alabilirsiniz.

(bkz: lindocat) uygun fiyatlı güzel kumlardan

iki kedim var (biri bu aralar kaçtı gerçi de neyse) birkaç senedir (bkz: van cat) 15 kg olandan, (bkz: mırmır)ın ultra scented ve super clump olanlarını alıyorum 10' ar kg.
    3 kumu karıştırarak kullanıyorum 1.5 - 2 ay kadar rahat gidiyor. koku neredeyse olmuyor hiç.

kum kabı olarak da kapalı olanları tercih edin mutlaka. hem kum etrafa saçılmaz hem kokuyu bi tık daha engeller hem de kedi daha rahat rahat sıçar *

ben (bkz: imac) markasının ginger modelini 7 yıldır kullanıyorum taş gibi hala çok memnunum. ben zamanında 100 liraya almıştım şimdi fiyatlar uçmuş tabi. bi de daha sevimli modelleri çıkmış

(bkz: milo)nun kapları da güzel baya alternatifleri var marka olarak. ve fiyatı baya uygun.
  • inşaaat yok ki artık. patır kütür dikiveriyorlar. 5 kg kuma 35 lira fiyat koymuşlar bi de adiler. üzerinde 10 litre yazıyor. kumun özgül ağırlığını alıp litre diye yazan yegane şerefsiz, ahan da bu kum mafyası mensupları.

* inşaat olsa kumunu çalıcam ak.
  • proline ama indirimde alın yoksa gereksiz pahalı.