şükela:  tümü | bugün soru sor
  • murphy yasaları kadar gerçek bir önerme.
  • en iyi seyleri beklememek mumkun mudur? "yok canim, istemiyom ben oyle!" deyip icten ice istenmiyor mu yani bu seyler? hadi hadi, itiraf edin, kandirmayin kendinizi...
    hele de bu lafin dogruluguna inanip istediginiz seylerin pesinden gitmekten vazgeciyorsaniz, hatta "istemiyorum oyleyse olacak" diye kasiyorsaniz, titreyip kendinize gelin.
  • "en güzel şeyler hep sürpriz olarak gelenlerdir" sonucunu çıkarabileceğimiz önerme.
  • bir şebnem ferah konseri...*

şebnem ferah'ı ilk kez görmenin heyecanı ile şarkılara (bazıları bilinmediği halde) eşlik edilir.. bağırılır, çağırılır, konerin sonlarına doğru, hala en sevilen şarkı çalınmamıştır...
    heyecanla beklenir, ama işte son sözlerini söylüyordur şebnem ferah, gitme vakti.. "ama nasıl olur?" vb. gibi düşünceler ve büyük hüsran ile çantaları toplamaya hazırlanırken, sahneden bir ses "aa, en güzeli sona sakladım, bu şarkı benim için çok özel, konseri bununla bitirmek istiyorum..." der veeee evet hiç beklenmedik bir anda surata ağız kulak mesafesini sıfırlayan bir gülümseme yayılır, hem aptal ifadeli hem şaşkın, ama tabii genelde kızılarak hatırlanan murphy kanunlarına bu sefer sevgiyle bakılır...`: ta ki bir sonraki olumsuzluk kuralı kendini gösterene dek...` yan, neeymiiişşş, en iyi şeyler en beklenmedik zamanlarda olurmuuş!
  • bir şebnem ferah konseri...*

şebnem ferah'ı ilk kez görmenin heyecanı ile şarkılara (bazıları bilinmediği halde) eşlik edilir.. bağırılır, çağırılır, konerin sonlarına doğru, hala en sevilen şarkı çalınmamıştır...
    heyecanla beklenir, ama işte son sözlerini söylüyordur şebnem ferah, gitme vakti.. "ama nasıl olur?" vb. gibi düşünceler ve büyük hüsran ile çantaları toplamaya hazırlanırken, sahneden bir ses "aa, en güzeli sona sakladım, bu şarkı benim için çok özel, konseri bununla bitirmek istiyorum..." der veeee evet hiç beklenmedik bir anda surata ağız kulak mesafesini sıfırlayan bir gülümseme yayılır, hem aptal ifadeli hem şaşkın, ama tabii genelde kızılarak hatırlanan murphy kanunlarına bu sefer sevgiyle bakılır...* *
  • " beklemekte olduğun şey, ancak, onu beklediğini unuttuğunda gerçekleşir. bu; evrenin, "sen bakarken soyunamıyorum" deme şeklidir."
  • yanlış cümle. beklemiyorum beklemiyorum ama hiç iyi bir şey olmuyor lan.