• başlık: en iyi sucuk markası
    entry: evde yaptığım sucuktur.

evde yaptığın sucuğun markası mı var mk ya bu kadar beyinsiz nerden toplandı bu sözlüğe anlamıyorum. siktir git kendini en iyi sucuk başlığında öv. millet burada markadan bahsediyor, bu dallama da gelip kendini öne çıkartıyor.

ha evde yaptığın sucuğa marka koyduysan o ayrı, ver markasını biz de alalım.
  • (bkz: kasap sucuğu)
  • türkiye gerçekten aptal dolu. ne yediğini, yediği şeyin içinde ne olduğunu, ürünü aldığı firmanın geçmişini bilmeyen, haber okumayan, araştırmayan bu aptallar geilp burda insanlara tavsiye falan veriyorlar, çok enteresan.

apikoğlu'ydu, gurme'ydi, polonez'di, namet vs. bunlar kaç kere bakanlık tarafından ifşa edilmiş firmalar. hadi bakanlık sadece göstermelik ifşa ediyor... burası dallas gibi bi yer olduğundan firmalar üç beş para ödeyip faaliyete devam ediyorlar. ama sen tüketicisin kardeşim; canın, ailenin canıni başka insanların hayatı bu kadar mı değersiz?

ısıl işlem görmüş sucuğu alma işte, içinde nitrat olan, palm yağı olan sucuğu alma, daha önce dolandırıcı olduğu defalarca kez ortaya çıkmış firmalara para kazandırmaya devam etme. de ki, "ulan ben bu ürünü tüketiyorum ama bunu kim üretiyor, bi falsosu var mı?"

hadi paketin içeriğini okumaya, markayı araştırmaya üşeniyorsun eskisi kadar zor da değil ki bu işler. kliktag falan gibi uygulamalar var. kur bi tanesini telefonuna. markette barkodunu okut. gör ne var ne yok içinde. ama yok. dangalak, içeriğinde zararlı her boku barındıran ürünü tükettiği yetmezmiş gibi başkalarına bunu önerecek, hatta aynı şeyi tüketmeyenleri yargılayacak kadar da aymaz. allah akıl fikir versin yine zıplattınız sinirimi.
  • (bkz: egetürk)
  • şahin sucuk değildir, binaenaleyh şahin sucuk bence sucuk bile değildir.
  • inatla markasız sucuk / kasap sucuğu tavsiyesi verilen anket.

ya arkadaş başlıkta kocaman "marka" ibaresi var. herkes de ayrı ayrı markasız olsun diyor. hatta biri gidin kastamonudan alın falan yazmış... he amk verem 300 tl uçak biletine gidem en güzel sucuğu yiyem.

düzgün bi marka yazın ki, tek sucuk kaynağı marketler olan, yerel esnafa güvenemeyen, belki gurbette olan, belki evinden 1000 km uzakta olan kişiler, marketlerden bari düzgün sucuklar bulabilsin. baharat/yağ deposu sucuklarla sindirim sistemini haşat etmesin.

tekrar hatırlatayım başlık: en iyi sucuk markası

en iyi sucuk değil!
  • (bkz: yanturalı) konu kapanmıştır.
    yanturalı hacı amcanın ölmesinden sonra evlatları arasında çıkan husumet yüzünden markasını değiştirmiş ve (bkz: vedatbey) olmuştur.

ayrıca yurtdışına taşındıktan sonra keşfettiğim (bkz: egetürk) de gayet iyi bir markadır. buradaki türk kasabının kendi yaptığı sucuklar da baya başarılı.
  • hatipoğlu sucukları sıçırtır çocukları
  • tanım: tanıdığınız bildiğiniz bir kasaba yaptırdığınız için markası yoktur.

tabi kasabın ne kadar hijyen olduğu, etin ne eti olduğu vs. konulara değinmek istemiyorum. kasap kasap diyoruz da bu adamların yaptığı sucuğu kim denetliyor ?

yok şu marka iyi yok bu marka kötü diye konuşuluyor da...

anlaşılmıştır ki;
    cebinde paran dahi olsa iyi bir ürün bulmak çok zor, belki mümkün değil.

yediğimiz içtiğimiz hep ucuz şeyler. makarna, bulgur toplumuna döndük. tahıl ağırlıklı beslenme.

neden kaliteli ürünler yok ?
    çünkü fakirleşiyoruz.
    fakir adam kalite aramaz.
    karnı doysun yeter.
    sırtına bir mintan koysun yeter.

çevrenizde kaç tane kaliteli üretim yapabilen yerli tekstil, ayakkabı firması sayabilirsiniz ?

bir iki marka belki kaldı. eskisi gibi zevkle, beğeni ile sırtımıza gömlek seçmiyoruz, bugün gömlek bakarken farkettim eskiden 37-38-39-40-41 gibi numaralar vardı. boyun, omuz falan için farklı bedenler mevcuttu şimdi s-m-l var. olmuyor, uymuyor ama önemi yok örtünmek yeterli. kalite bizim neyimize.

almanya'ya yolum düşüyor zaman zaman. mağazalarını geziyorum, ne kaliteli markaları var, bir ayakkabı bakıyorsun numaralar yarım yarım artıyor 41,5-42-42,5 sonra taraklı ayağın var ise eni large-extra large beden yapmışlar, dar ise narrow alıyorsun bedenine göre yani her ayakkabının her numarasında ayrıca 4 beden daha var dar kalıptan en genişe.
    bizim ayakkabıcılar 41-42-43 yapıyor yeter, toprağa basmayalım da...

besin, gıda için daha kötü bir durum var. insan ne yerse o oluyor.
    maalesef çocuklarımız dünyadaki testlerde düşük başarılar gösteriyor.
    işte sebep fakirleşmek.
    beslenemiyor çocuklar. nice aileler var sucuğun, pastırmanın ne olduğunu bilmiyor.
    insanlar 200 gr. çay için birbirini yiyor.

çok yazık, nereden nerelere geldik. iyi yaşamak iyisini yemek iyisini giymek insan olmanın bir gereği, hakkı.

ek 1: 10-15 yıldır kabak çiçeği gibi açan, çekirge gibi çoğalan marketleri inceleyin. nasıl ürünler satılıyor bu satış mağazalarında. kimisinde kaliteli ürünler mevcut, temiz pak yerler... fakat neden market sayısı ve hangi tür marketler daha çok büyüdü ve sayıca artıştadır buraya dikkat. burası önemli.
hesabın var mı? giriş yap