şükela:  tümü | bugün
  • tost dediğin ya kaşarlı olur ya sucuklu ya da karışık. arkadaşların kombinasyonlarını okudukça hayretler içinde kaldım. sözlükçülerin normal insan olmadıklarını bir kez daha anladım. adamların tosta koyduğu malzemlere baksana; hardal, hindi füme, mantar, kavurma, zeytinyağı, bal, kaymak, marul vs...

tost değil sanki fusion mutfak çalışıyorlar adamlar. neyse şimdi gidip, avakadolu pırasalı yoğurtlu tostumu yapayım iki dakikada...
  • kasap yapimi sucuk

eski kasar

dünden kalma yarim ekmek

o ekmegin icine bir tatli kasigi acili biber salcasi

salatalik tursusu.

ekmek kizarmaya basladiginda altina üstüne tereyagi.

bunlari ben eksi usul, ocak üstü tost tavasiyla yapiyorum. rahmetli dedem 25 sene önce romanyadan getirmisti. yanina birde siseden eker ayran aciyorum.

offfff yeme, sabaha birak.
  • sucuk, kaşar peyniri, tereyağı.
  • castrol 10w-40 yarı sentetik motor yağı (tam sentetik olanı kaşarın tadını çok ön plana çıkarıyor)
    kilosu sütün kilosundan daha ucuz olan oem kaşar (cidden böyle bir kaşar var)
    sanayi tipi ve 22 yıldır 1 kez bile yıkanmamış tost makinası
    1 adet gömleğinin üst 3 düğmesi açık, beyaz çorap üstüne giyilmiş deri sandaletli salim abi.

bu aşamadan sonra beklentiler devre girer, salim abinin tosttan beklentisi sadece 2 lira 50 kuruştur, gerisi size kalmış.

edit: tostunuzu sucuklu istediğinizde içinde sadece 1 adet sucuk göreceksiniz, şaşırmayın, o sucuk yemeniz için değil "abi ben karışık tost istedim ama içinde sucuk kalmış" demeniz içindir.
  • ortasında olmadığımdır.
  • anadolu ateşi;
    hardal-kaşar-acılı sucuk-ketçap

akdeniz esintisi;
    hardal-beyaz peynir-domates-zeytin ezmesi-jalapeno biberi

çiftlik güneşi;
    hardal-tulum peyniri-hindi füme-domates-mayonez

arap atı;
    nutella
  • tam yağlı beyaz peynir, kekik ve kabukları soyulmuş domates. ekmeğin üzerine de az zeytinyağı...

sabahlama tostudur, sayısız demlik çay bitirtir.
  • kaşar peyniri, salça, kekik.
  • yil 2002, 2003 olacak galiba. daha tostlara ketcap ve tursu koymak yeni yeni adet olmustu. o tostlarin tadi hicbir yerde yok neden bilmiyorum.
  • johhny sins, stoya, manuel ferrara