60 entry daha
  • bakkal ekmeği: çıtırda olmayacak bayat da.
    sucuk: çok kaliteli olmazsa daha iyi olur, ince kesmeyin.
    kaşar: kesebildiğiniz kadar ince ve bol kesin(her tarafa homojen dağıtmak için)
    salam: ucuzlarından olsun gidipte antep fıstıklı kaşar koymayın(bimdeki ideal)
    domates: lisede ilkokulda sucuğu transparan olacak şekilde ince kesen o.ç. kantinciyi hatırladıysanız domatesler bu incelikte olacak, kabuğunu çıkartın her tarafa homojen dağıtın. domates ayrıca tostun hemen soğumasını da engeller.
    margarin: bol sürünüz, krem şekilde olursa daha iyi sürebilirsiniz.
    tuz: keyfinize göre
    +bonus
    biber turşusu: ben pek koymam ama ince kesilmiş biber turşusu da koyulabilir.
    bu entryi tost partileri vermiş biri olarak yazıyorum.

vejetaryen tostunu da yazayım
    beyaz peynir, domates/salça ve yeşil biber
  • kavurma+kaşar

(bkz: konu kapanmıştır)
  • (pastırma+pulbiber+tereyağ) + cin biber + çay.
  • sucuğu jelatini ile koyacaksın tadını veren o.kokoreçteki bok misali.

tanım : yiyecek kombinasyonu
  • bal-çiğ patlıcan-kemikli tavuk kanadı=> iki adet soğuk lahmacunun arasına koyup makinede 10 saniye kadar ısıttıktan sonra afiyetle yiyorsunuz.

hastaneye yakın oturanların yemesini tavsiye ederim. ya da etmem, daha net karar veremedim.
  • çavdar ekmeğine pastırma ve eski kaşardır. gerçi bazlama arasına tereyağı ve ezine koyun peyniri de olabilir, açıkmışım tam karar veremedim şimdi.
  • sandviç ekmeği
    bol kaşar (duble değil triple)
    araya yeterli miktarda mayonez (ekmek dilimlerine bulaşmayacak kaşar dilimlerinin arasında eriyecek)
    bir miktar tuz
    bir miktar kekik
    bir miktar pul biber

ekmeğimizin altına ve üstüne eser miktarda tereyağ sürersek, yeme de yanında yat.
    mmm leziz.

benim gibi et ürünlerini sevmeyen bünye için mikembel bir tarif. sucuk da ne la tostta?
  • kaşar,sucuk,pul biber ve bir miktar zeytinyağı.velhasıl tost yapmak bir sanattır.
  • gencler sucuk, tereyag, ketcap falan seklinde sagliksiz ama lezzetli tarifleri ardi arkasina yardirmis.
    ben cogunuzun abisi yasinda oldugum ve olmeye daha yakin oldugu icin daha saglikli beslenmeye calisan bir insan olarak hem lezzetli hem de daha saglikli bir kombo vereyim.

az kizartilmis kepekli light tost ekmegi
    dil peyniri (migros olaninin yag orani %15 civari baya dusuk)
    hindi gogus fume eti( sucuk gibi hayvanin tasaklarindan yapilma degil, protein orani yuksek, yag %1)
    marul veya roka turu yesillik
    zeytin
    tursu
    hardal
    domates
    ve ustune kekik, karabiber, kirmizi biber vs...

ha brnim gibi mayonez sevdalisi iseniz cok ince bir mayonez katmani koyabilirsiniz.

karsinizda, yag orani dusuk, tadi guzel, protein orani yuksek dolayisi ile tok tutan bir tost kombosu.
  • onyargili olmadan gavuristanda bulundugunuz yerdeki marketi maksimum duzeyde kullanarak hazirlayacaginiz saheser

-at sucugu
    -yuzde elli peynir ihtivali peynir
    -biber salcasi
    -zeytinyagi
    -4 adet dilimlenmis ekmek
    -tost makinesi

makinanin ekmek gelecek yerlerine yagi fircayla ama bolca surun.ekmegi kizartin aralarinda sadece biber salcasi olsun.yagi cift tarafli olarak dis yuzeylerine surun ekmege yedirin.burnunuza nine evi kokusu geldiginde ekmekleri cikarin.tavada sucuklari dolastirin ocagi kapatin ocaginizin elektirikli oldugunu varsayarak yaziyorum peyniri aluminyuma sarip sonmus ocagin ustune atin.peynir tam peynir olmadigi icin macun kivamina gelecektir.bir tostu peynirli bir tostu sucuklu yapin ortadan ikiye bolun ve bir suru tostunuz olsun.ekmeklerin arasini bicakla aralayip malzemeleri boca edin.peynir ve sucugu makinada yapmadik dikkat ederseniz cunku ekmegin kizarikligini salacaklari yag azaltir.buna dikkat.bu arada bunu her gun yerseniz kabiz olursunuz at sucugu kuru oldugundan ve lif icermediginden 1 haftada karniniz siser sicamaz hale gelirsiniz balona donersiniz ama normal sucuk da bulmak zordur gavur ellerde ya oyle ya boyle bu yuzden bu harika tosta eslik edecek yulaf ezmesini yogurda katip yemeyi cidden dusunun sabahlari.

afiyet olsun.
925 entry daha
hesabın var mı? giriş yap