şükela:  tümü | bugün
  • ev düzecek kişilere veya eşyaları yenileyecek kişilere faydalı olabilecek başlık.

özellikle eşya bazında marka ve model verilirse daha isabetli olur.
  • (bkz: miele)
  • (bkz: loewe)
  • bosch iyi midir? 3 ürünüm var: buzdolabım alındığı ilk yıl, bulaşık makinem 6. ayda bozuldu, çamaşır makinem de sıkarken apartmanı sallıyor gibi düşüncelere daldıran markalardır.

edit: sabah aklıma geldi. aynı marka ütüm de bozulmuştu. bir tanıdık tamir etmişti.
    edit 2: bulaşık makinem su almıyor. bugün servis gelecek. buzdolabım durup dururken duruyordu. servis gelince çalışmaya başlıyordu. adam en sonunda cep telini verdi. olur olmaz ara dedi. öyle yaptık. motorda sorun varmış. değişti. sonra bir sorun yaşamadım.
    edit3: aldığım cihazlar çok programlı değil aksine basit makinalar 3 programlı vb.
    edit4: bulaşık makinemin valorü bozulmuş yani su alma zamazingosu.
  • kapitalizmin ve metalurji mühendisliğinin üstün çalışmaları sonucu ortalama 2 ile 5 yılda o kaliteli dediğimiz ürünler çağdışı oluyor. yerine o kaliteli dediğimiz markanın bir üst sürümü çıkıyor ve bir şekilde alınıyor. bu döngü hep sürüyor.. burada insanın doymak bilmeyen iştahı ve tüketim ortamı yaratan ekonominin katkı payı vardır. çözüm mü bilinçli vatandaş olmak, ürünlerin ömrünün uzatılmasını sağlamaktan geçiyor.
  • saç kurutma makinası braun, ütü tefal, set üstü ocak arçelik, klima arçelik...
  • (bkz: böwe)
  • bosch'un kesinlikle yer almaması gereken başlık. tam bir balon marka türkiye piyasasında.

türkiye piyasasını resmen ele geçirmişler. kadınlar için varsa yoksa bosch. ama almanya üretimi olan çamaşır makinemiz ilk alındığı günden beri sıkıntılı. üstelik sessiz model diye aldık. hala piyasa da çok pahalı şekilde bulunan bosch way20560tr modeli. adamlar tamiratı bizden istedikleri bulaşık süngerini gövde ile kart kutusu arasına yerleştirerek çözdüler. varın gerisini siz düşünün.

aman kimselere inanmayın bosch diye hemen atlamayın.

ama buhar kazanlı ütüde delonghi'yi, yağlı radyatörde fakir'i, küçük elektrikli mutfak aletlerinde homend'i tavsiye ederim.
  • (bkz: aeg)

bulursanız kaçırmayın, 1970'te alınmış ve hala tıkır tıkır çalışan buzdolabı gördüm.