şükela:  tümü | bugün
  • çok kalitelidir! gerçekten...
    https://ibb.co/z1h3tkw
    edit: 100'e yakın mesaj gelmiş.
    uygulamanın adı (bkz: kliktag)
  • (bkz: lindt)
    isviçreli olması mühimdir.
  • tadelle ve damak :)
    fakiriz arkadaş biz çıtamız bunlar.
  • ambalajıdır belirleyeni.

vaktiyle böyle bir deney yapmışlığım vardır. edebiyat konusunda da böyle bir ambalaj deneyi yapmışlığım vardır ama konumuz bu değil şimdi. neyse. en kaliteli olarak bilinen bir çikolatanın ambalajını en ağız burun kıvırılan çikolata ambalajı ile değiştirdim ve bunu birçok kişiye tattırdım. sonuç? tabii ki kimse beğenmedi o dandik(!) markanın ambalajı içindeki en kaliteli(!) çikolatayı. tersini de denedim. o dandik(!) çikolatayı en kaliteli(!) markanın ambalajına koyup bir de öyle tattırdım. sonuç? tabii ki de herkes o en kaliteli(!) markanın ambalajı içindekini seçti. mükemmelmiş. çikolata dediğin öyle olurmuş. o markanın çikolatası üstüne yokmuş.

en kaliteli(!) denen çikolatayı dandik(!) denen markanın ambalajından yiyenler söylüyor bunu da. marka uyduruk olunca beğenmediler tabii içindekini. dünyaca bilinen bir markanın ambalajı içinden yedikleri adı sanı bilinmeyen çikolata ise dünyanın en iyi çikolatasıydı işte.

kaliteli çikolata diye bir şey yoktur. marka vardır. siz markaya para verirsiniz. nutella alıp peripella kavanozuna doldurarak da deneyebilirsiniz bunu. denediğim markalar bunlar değildi belirteyim.

bunu edebiyat konusunda nasıl yaptığımı ilgili başlıkta anlatırım bir ara.
  • tadella damak nedir amk

godiva
  • birisi lindt marka çikolata, biraz yağlı olmakla birlikte. diğeri ise godiva.
    gerçi en güzelleri el yapımı belçika çikolatalarıdır. onların da en dandiğinin kilosu 80 eurodan başlıyor.
  • sözlük açıldı açılalı kimsenin aklına gelmeyen, merak konusu anket.
    (ara: en çikolata)
  • benim için neuhaus’dur efendim. mağazalarına gittiğinizde istediğiniz çikolata ve üründen istediğiniz kadar deneme hakkını size sunarak lezzeti ile birlikte oldukça memnun eder.
    çok övülen sagra bunu yapmaz mesela, satın alacağınız veya merak ettiğiniz ürünü denemenize müsade etmezler.
  • fiyat performansta şu anda ritter sport tur, milka ve lindt kesinlikle degil