şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: cole haan)
  • (bkz: puma)
    neko engineer knit modeli hayatım boyunca giymiş olduğum en rahat ayakkabı olabilir
  • adidas ama fiyatlar uçmuş. en ucuzu 500 lira. elveda üç çizgili.
  • (bkz: helly hansen)
  • adidas olabilir.

en rahati adidas o kesin de.

(bkz: boost)

bir de en kalitesizi skechers. skechers yerine kinetix al cok daha iyi
  • puma suede modeli ve yeni çıkan reebooklar baya rahat ama çabuk yırtılıyor.
  • şimdiye kadar, onlarca marka ayakkabı denedim. içlerinde en sağlamı merrell en rahatı ise asics marka oldu.

profesyonel sporlar için markalar özel üretimler yapıyor, ancak bu ürünler gündelik ayakkabılarda dahi dayanıklı değil. özellikle nike, adidas, kinetiks gibi marka ürünlerin ömrü aşırı kısa olduğunu belirtebilirim ve tavsiye de etmem.

edit : kinetix
  • pahalı fakat hem rahat hem dayanıklı derseniz piyasada salomon, merrell ve columbia var. pahalı çok rahat değil fakat daha dayanıklı derseniz mammut var.

tabi bunların outdoor yani doğada kullanılan ayakkabıları daha dayanıklı. ona göre deneyip ayağınıza giydiğinizde dayanıklılığını hissettiğinizi alın yoksa nazik ve çok dayanıklı olmayan modelleri de var.

piyasada olmayan çok dayanıklı markalar var fakat onlar sadece internette çok fantastik yüksek fiyatlarla bulunabildiğinden tavsiye etmiyorum.
  • asics kayano 23 modeliyle 2000 km, yaz kış koşmama rağmen, herhangi bir deforme oluşmadı, tavsiye edilir.
  • merrell kalitelidir ama rahat değildir. 2 kere aldım, ikisinde de ayakkabı boyu olması gerekenden yarım santim uzun gibi. bağcıkların olduğu göbek kısmı da tam oturmadığından yürüyüşlerde başparmak tırnağı ayakkabı ucuna çarpıyor ve 1-2 saat sonra zonklamaya başlıyor.

bugüne kadar aldığım en iyi fiyat performans kalenji markada oldu. al 80 liraya, yıllarca yamulmadan giy. tabanı ince oluyor ama ona da silikon tabanlık yetiyor.