şükela:  tümü | bugün
  • şimdiye kadar birçok farklı markanın ürünlerini kullanmama rağmen karar veremediğim markadır. çünkü hiçbir markanın bir ayakkabısı bir ayakkabısını tutmuyor. x markadan bir ayakkabı alıyorsun 5-6 yıl tepe tepe kullanıyorsun, yine aynı markadan aldığın ve tonla para bayıldığın 2. ayakkabı ise 1 haftada pert oluyor.

acil ayakkabı ihtiyacım var ama kara kara düşünüyorum, çünkü yanlış bir karar verip paramı çöpe atmak istemiyorum..

(bkz: bilemiyorum altan bilemiyorum)
  • (bkz: cole haan)
  • (bkz: puma)
    neko engineer knit modeli hayatım boyunca giymiş olduğum en rahat ayakkabı olabilir
  • adidas ama fiyatlar uçmuş. en ucuzu 500 lira. elveda üç çizgili.
  • (bkz: helly hansen)
  • adidas olabilir.

en rahati adidas o kesin de.

(bkz: boost)

bir de en kalitesizi skechers. skechers yerine kinetix al cok daha iyi
  • puma suede modeli ve yeni çıkan reebooklar baya rahat ama çabuk yırtılıyor.
  • şimdiye kadar, onlarca marka ayakkabı denedim. içlerinde en sağlamı merrell en rahatı ise asics marka oldu.

profesyonel sporlar için markalar özel üretimler yapıyor, ancak bu ürünler gündelik ayakkabılarda dahi dayanıklı değil. özellikle nike, adidas, kinetiks gibi marka ürünlerin ömrü aşırı kısa olduğunu belirtebilirim ve tavsiye de etmem.

edit : kinetix
  • pahalı fakat hem rahat hem dayanıklı derseniz piyasada salomon, merrell ve columbia var. pahalı çok rahat değil fakat daha dayanıklı derseniz mammut var.

tabi bunların outdoor yani doğada kullanılan ayakkabıları daha dayanıklı. ona göre deneyip ayağınıza giydiğinizde dayanıklılığını hissettiğinizi alın yoksa nazik ve çok dayanıklı olmayan modelleri de var.

piyasada olmayan çok dayanıklı markalar var fakat onlar sadece internette çok fantastik yüksek fiyatlarla bulunabildiğinden tavsiye etmiyorum.
  • asics kayano 23 modeliyle 2000 km, yaz kış koşmama rağmen, herhangi bir deforme oluşmadı, tavsiye edilir.