şükela:  tümü | bugün
 • darkest hour filminin türkçeye çevrilmiş ismi.

  türkiye milliyetçisiyseniz gidin, tarih seviyorsanız gidin, yakın tarih seviyorsanız gidin, savaş tarihi seviyorsanız gidin, siyaset seviyorsanız gidin, strateji seviyorsanız gidin, ingiliz seviyorsanız gidin, avrupa seviyorsanız gidin, hitler seviyorsanız gidin.

  yukarıdakilerden türkiye milliyetçisi olmak dışında diğer kategorilerden birindeyseniz mutlaka önce dunkirk'i seyredin sonra gidin.

  çanakkale zaferinin yıllar sonraki ikinci dünya savaşına bile nasıl etki ettiğini, savaşın şekillenmesinde oynadığı rolün bir parçasını bulabilirsiniz bu filmde.

  winston churchill'in ikinci dünya savaşı sırasında ingiltere işgal edilmek üzereyken başbakan olmasını ve kendi partisi yenilgiyi peşinen kabullenip ülkeyi hitler'le barış müzakerelerine sokmak isterken churchill'in sonuna kadar savaşma isteğini ve sonrasında haklı çıkmasını anlatıyor.
 • hitler'e boyun eğmeyen, vatanını korumak için artık her şeyi göze alıp, sonuna kadar savaşmayı emreden prime minister. dunkirk limanının filmde ve hayliyle bu savaşta çok ama çok önemli bir yeri olduğu apaçık. biyografik savaş filmi sevenler için birebir. aksiyon sahneleri az olsa bile, yer yer karşımıza çıkan sahneler fazlasıyla yetiyor.

  6 dalda adaylığı bulunuyor. en az 1-2 ödül alma olasılığı yüksek.

  ayrıca o nasıl bir oyunculuktur gary oldman, ayakta alkışlamalık! bu yaşta bile muazzam bana göre herif.