şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanmış listedir.
  kaynak
  piyasada bildiklerimizden ( en azından benim) farklı bilgiler içeren listedir. sayfada başka ilginç bilgiler de var. üniversite tercihlerinin yapıldığı dönemde vatandaşa hizmet için yapıldığını düşünmek istiyorum. umarım bu bilgilerle tercihlerini yapanlar hedeflerine ulaşırlar.
 • islami bilimler diye bir meslek varmış da haberimiz yokmuş. ayrıca islami bilimlerin bu listede yer alıp öğretmenliğin bu listede olmaması ülkenin durumunun içler acısı halini açıklamaya yeterde artar sanırım.
 • sen en kolay iş bulan mesleğin karşısına 4 ay (ortalama) süre yaz , hem de kıdem tazminatını kaldır. o adam 4 ay duvarları mı kemirecek?
 • başında tıp doktorluğu olan listedir tek bir yabancı dil öğrenmeden ömür boyu ortalama üstü maaş almak var daha ne olsun.
 • cv'nizdeki referanslarda il ilçe teşkilatından veya bakan-milletvekili tanıdığınız yazıyorsa bu süreler daha kısalıyor.

  senin benim gibi cv'sinde bunlar bulunmayınca bu sürede iş buluyoruz arkadaşlar.

  her merdiven altında bi tekstil atölyesi olduğunu için asgari ücretle hemen işe aldıkları için en hızlı iş bulan meslek grubu tekstil mühendisiymiş.

  --- spoiler ---

  araştırmayı yapan kişi kör oldu bu çalışmadan sonra. o yüzden çok kıymetli ve muhterem bu araştırma...
  --- spoiler ---

  valla bravo.
 • boşuna açmayın, ben yazayım, 1 numara tekstil müh. ve 8 numara inşaat müh. olduğunu söyleyen araştırmanın ciddiyetini siz takdir edin.ha bu arada 2 numara iç mimarlık ve 3 numara mimarlık.. sankim "inşaat hala çökmedi, hadi gelin gelin" mesajı veriliyor, bilemiyorum altan...
  ( iş bulma süreleri yanlarında verilmiştir)

  1-tekstil mühendisliği /4 ay 2 gün
  2- iç mimarlık / 5 ay 8 gün
  3-mimarlık / 5 ay 10 gün
  4-konservatuvar / 5 ay 13 gün
  5-endüstriyel tasarım / 5 ay 16 gün
  6-pilotaj / 5 ay 17 gün
  7-odyoloji / 5 ay 19 gün
  8-inşaat mühendisliği / 5 ay 28 gün
  9-veterinerlik / 6 ay 1 gün
  10-eczacılık / 6 ay 3 gün
 • inşaat mühendisi'ni görünce haberin altında ali ağaoğlu reklamı çıkacak sandım.

  tanım: doğruluğuna inanamadığım liste.
 • pilotaj eğitimi sonrası başlangıç maaşını 4.736 tl açıklamışlar..
  bırakın pilotu kabin amiri hostes bile daha fazla maaş alıyor.. inandırıcı değil..
 • moto kurye işi bulmak sabahla öğlen arasında geçen süreye bakıyor. havada kapılıyorlar ve fellik fellik aranıyorlar. arkadaşımın bağdat caddesinde bir restorantı var ve en büyük ızdırabı moto kurye bulamamak. gömmüş milyonlarca lira yatırımı uğraştığı şey bu.