şükela:  tümü | bugün soru sor
  • alandan alana farkeder.

mühendisseniz dünyanın en zor mesleğini yapan meslek erbabı belediyelerde imza atan sevgili belediye görevlilerimiz olabilir.

ama akademi anlamında konuşursak bu sınıflandırmaya en iyi örnek avukatlar olacaktır. adama "şu durumda siyasi parilere ne olur?" diye soruyorsun, adam sana kanunu okumaya başlıyo. ergun özbudun gibi bir kaç örneğin hakkını vermek lazım, ama ne yazık ki türk siyasal hayatı konusunda çoğu hukuk kökenli meslek erbabı size kanunu okumakla kalacaktır. sonuç ne? sorusuna da ""sonuç mahkemenin verdiği karardır" diye çok güzel cevap veren "siyasi partiler üzerine uzmanlaşmış hukukçular" ile de karşılaştım ben. vay be demek mahkemeinin verdiği karar en iyi kararmış.
  • (bkz: bravo)
  • okul öncesi öğretmenleri.
    ankara üniversitesi akredite yurdundayım.
    1.sınıftayım.
    mekan çalışma salonu.
    saat gece 1 civarı.
    gazi okul öncesi öğretmenliği okuyan bir abla var, ankara hukuk okuyan bir arkadaş var,ankara tıp okuyan bir dostum,ankara peyzaj mimarlığı okuyan bir tanıdık var salonda bir de ben varım.
    okul öncesi okuyan kağıttan kelebek yapıyor,
    hukuk okuyan roma hukuku çalışıyor, günlük derslerin ses kaydını yazıya geçiriyor,
    tıp okuyan kitaba gömülmüş,
    peyzaj mimarı bacımız da maket yetiştirmeye çalışıyor,
    ben de teknik resimden ödevleri bitirmeye çalışıyorum. bilenler bilir mühendisler için fizik palmeden ödevleri yeni bitirmişim kafam yanmış.
    içimizde sadece okul öncesi okuyan konuşuyor.
    offf ya bizim okul çok zor tadında birçok şikayet içerikli cümle ile...