şükela:  tümü | bugün
 • çehov'un vanya dayı adlı eserinde sarf edilen sözün bir versiyonu; belirsizlik muammasını silip süpürmüştür.
 • bir montesquieu sözü.
 • kararsızlık insanın içini bir kurt gibi gün be gün kemirirken birgün uyanır ve sorarsınız kendinize neden diye ve öle ya da böyle bir karara varırsınız. işte o karar vermiş olduğunuz en kötü karar olsa bile kararsızlıktan çok daha iyidir
 • bir yol ayriminda sagdan veya soldan gitmeyi secmek yerine ortadaki kaldirima carpip arabayi hasat ettiginizde bu soz daha anlamli gelecektir..
 • kesinlikle dogru olmayan bir onerme. sevgili sozluk okuyuculari izin verirse bir ornek ile hemen aciklamak istiyorum:
  kahramanimiz bir grup abaza tarafindan kacirilmistir. niyetlerini coktan bozmus olan bu abaza kardeslerimiz kahramanimiza kotu gozle bakmaya baslamis, ancak "ulan belki de bir kari dusururuz, beklesek mi acaba?" dusuncesi de beyinlerinin bir kosesinde numayis eylemektedir. kahramanimizi bir odaya hapseden abazalarimiz yan odada toplanarak bu konuyu kendi aralarinda tartismaya baslarlar. kimisi "sikelim su kahramani, kari duserse onu da sikeriz" derken, "olm kari dusurursek niye elin herifinin mabadini battal eyleyelim" fikrinin ardindan kosmaktadir.
  iceride bu tartisma tum siddeti ile devam ederken, yan odada bulunan kahramanimiz telefonla arkadaslarina haber verir ve 20 kisilik dost kuvvetler mekani basarlar. kahramanimizin gecirdigi stres dolu saatlerin birtek intikam yolu vardir; abaza guclerini kendi planlari ile vurmak...

  kendi planlari ile "vurulan" abazlarimiz "bari karar verip kahramanin mabadini battal etseydik, en kotu karar kararsizliktan iyidir" derken, kahramanimiz ise "iyi ki kararsiz kaldilar, kararsizlik en kotu karardan iyidir; hic yoktan bizim elemanlara eglence cikti" demektedir.

  kissadan hisse; madem deyim cehova ait, sonunu size birakalim da, herkes kendi istedigi sekilde alsin kissadan hissesini..
 • kenderler tarafından ilke edinilmiş söz.
 • en kötü makyaj, makyajsız olmaktan indirimlidir.
  makyaveli, bent 4, eğilme faktörü 100.
 • yapacağınız bir iş vereceğiniz kötü bir kararla boka sarıp sizin çuvallamanıza neden olabilir... siz bunun sonucunda oluşan hatayı düzeltmek için tüm organlarınızdan ter akıtıtıp var gücünüzle hatayı düzletmeye çalışırsınız. başarılı olur yada olmazsınız ama ne olursa olsun bu hatadan ders çıkarırsınız.

  ama bir işi kararsız kalıp hiç yapmamayı tercih ederseniz ''acabalar'' asla peşinizi bırakmaz! salak salak ''keşke'' ile başlayan cümleler kurup hayıflanırsınız... böyle bir davranışta hayatı sadece seyredersiniz. müdahelede bulunmadığınız hayat hayat değildir!