2 entry daha
  • eh. tabi ki yanında rakı olmayan balık.
  • palamut
  • ciftlik baliginin her turlusu
  • lezzet balığın tadında mı balığı yiyen ağzın aldığı tatta mıdır? düşünmeye değer....
  • yiyenin yalancısı olarak;

(bkz: pantolon balığı)
  • dil balığı
  • kefaldir , ne kadar temizlersen temizle lağım kokar
  • balık ayhan
  • bayadır uğraşıyorum, çeşit çeşit yaptım lakin mığrı'yı nasıl lezzetli hale getiririm bulamadım.
  • türkiye'de lezzetleri ile ödül kazanmış balıklar çiftlik üretimi levrek ve çipuradır. dünyanın michelin yıldızı sahibi şefleri tarafından ödüle layık görülmüşlerdir.

en lezzetli balıklar türkiye'den çıktı!

yukarıda alabalık hariç denmiş; türkiye'de alabalık çiftlik üretimidir. dünyanın en büyük ikinci alabalık üreticisidir türkiye!

çiftlik balıklarının lezzet olarak farklı olduğu iddiası bir mittir. aksine, balık üretiminde kullanılan yemlerin yağ oranları (balık yağı kullanılır.) doğadakinden daha dengeli olduğu için, üretilen balıkların yağ oranları da doğadakinden daha dengelidir. lezzete en çok etki eden balıkların vücutlarındaki yağlanma durumudur.

su ve su ürünleri, ülkemizin en önemli hayvansal ihracat kalemidir. bu ürünleri ab standartlarında yetiştirmek bir zorunluluktur. aksi halde yurt dışına satışı mümkün değildir. bu nedenle, aşırı antibiyotik kullanımı, hormon kullanımı, kalitesiz yemlerle besleme gibi üretim kalitesini düşürecek ve insan sağlığını tehlikeye atabilecek yöntemlerin kullanılması mümkün değildir.

üretilen su ürünlerinin %65 ve üzeri bir bölümü yurt dışına satılır. yurt içine ayrı üretim, yurt dışına ayrı üretim altyapı anlamında maliyet getireceğinden yapılmaz. her iki pazara da aynı ürün satılır.

balık üretimi ve balık çiftlikleri konusunda kulaktan dolma bilgiler nedeniyle oluşturulan önyargılar çok yanlıştır. konu hakkında nilgi almak isteyene seve seve anlatırım.

sofranızdan balığı eksik etmeyin!
893 entry daha
hesabın var mı? giriş yap