• (bkz: zipirinsan) *
  • canının istediği şeyi yemekte olan insandır.*
    sabahtan aklına düşmüş, işinde/okulunda ona saygısızlık etmemek için bir şey yemeyip; o kıyıda köşede sıkışmış kalmış, neredeyse kimselerin bilmediği eksi beşinci sınıf dönerci dükkanında nihayet, düşlediği bol soğanlı, ketçaplı-mayonezli ve domatessiz dürümü yanında buz gibi ayran ve turşu biberle götürmekte olan insandır.
  • kesinlikle ben değilim ama olmak isterim o ayrı. en mutlu insan olmayı geçtim sadece mutlu olabilsem bile yetecek, sevineceğim. ama olmayınca olmuyor.
  • kendisiyle barışık insandır.
  • (bkz: #108404682)
  • etrafını dinlemeyen kişi
  • (bkz: manik insan)
  • asla sarfedemiyeceğim bir cümlecik... kendisiyle çok kolay paradox olu$turulur... kafa yenilir...

"en mutlu benim... ama ama eğer en mutlu bensem hiç bi zaman $uan olduumdan daha mutlu olamam ama ama ben ühühü bu dooru olamaz..."
  • kafayı cizmis insan,aslında o bunun farkında deildir ama en mutlu onlardır. (bide fon muzi girelim enterimize dütt düttt datt bap bili bap bap..)
    (bkz: en mutlu okuz)
  • yirmi dört saatini, yedi gününü tamamen kendi istediği gibi geçirme lüksüne sahip olan,

kafasının içi tamamen sessiz olan ve kendi oturup düşünmedikçe zihni düşüncelerin istilasına uğramayan,

bedensel ve ruhsal sağlığı yerinde olan ve bunun değerinin bilincinde olan, bunu her hatırladığında tebessüm edip şükreden,

hayatında sevgiyi, inceliği ve huzuru merkeze oturtmuş, iç sıkıntısından göğüs kafesinin daralması hissini hiç yaşamayan insandır.

dördüne birden sahip olan kişi en mutlu insan olmanın yanında en zengin insandır da benim için.
hesabın var mı? giriş yap