şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: orhan veli) belediye çukuruna düşüp ölmüştü, daha ne olsun.
 • (bkz: erdal tosun)

  bu adamı severdim, yaptığı rolün hakkını veren nadir insanlardan biriydi.
  ölümü pisi pisine oldu, seviyoruz seni erdal abi.

  ne olmus yani buyuk adam olamadıysak hayallerimizi satmadik ya
 • (bkz: oya aydoğan)

  boğazına kaçan patates kızartması sonucu vefat etmiştir.

  edit: gelen yeşillendirmeler sonucu düzeltme; aort damarı yırtılması asıl ölüm sebebi imiş. kaçan patetesi çıkartmaya çalışırken bu durum yaşanmış.
 • (bkz: barkın bayoğlu)

  adam bildiğin gerizekalı bir kezbanla kavga eden , ondan daha gerizekalı birisinin boğaz köprüsü'nde yola atlamasıyla öldü.
 • (bkz: ömer seyfettin)

  seyfettin, 1920’den şeker hastalığından dolayı haydarpaşa hastanesi’ne kaldırıldı. kadıköy dolaylarındaki evinde yalnız yaşayan seyfettin’in şeker hastası olduğundan kendisinin bile haberi yoktu. çünkü o zamanlar ne diyabet ne de insülin biliniyordu. seyfettin yemek yiyemiyor, giderek zayıflıyordu. en yakın arkadaşı ali canip, seyfettin ile ilgileniyor, kendi evinden ona yemek taşıyordu. doktorlar ise bol bol meyve yemesini ve meyve suyu içmesini söylüyorlardı. seyfettin durumu giderek kötüleşti ve hastanede yattığı süre boyunca gözlerini hiç açamadı. hastaneye kaldırıldıktan iki hafta sonra hayatını kaybetti. ölümünün ardından onun bedenini kadavra olarak kullanmak istediler.

  çünkü ünlü yazarı hastanede kimse tanımıyordu.

  bu nedenle sahipsiz bir ölü olduğunu düşündüler. ve tıp öğrencileri yazarın cesedini kadavra olarak kullandılar. yazarın başı bile gövdesinden ayrıldı. o anın fotoğrafı gazetelerde yayınlandı, işte o andan sonra seyfettin’i tanıyanlar hastaneye akın ettiler. fakat artık her şey için çok geçti.
  türk edebiyatının en önemli isimlerinden ömer seyfettin yalnız öldü ve tek parça halinde bile gömülemedi.

  mezarında bile rahat kalamamıştır.

  mahmud baba haziresinin üzerinden yol geçeceği veya araba garajı yapılacağı gerekçesiyle mezarı kaldırılacak ve 23 ağustos 1939'da zincirlikuyu mezarlığı'na nakledilecekti. vefatından 19 yıl sonra kemikleri asya'dan avrupa'ya nakledildi.

  edit: topu topu 36 yıl yaşayabilmiştir. kadavra olarak kullanılmasında bir zalimlik yok. zalimlik; "kadavra olarak kullanılması için" diyerek karnının sivaslı bir hademe tarafından yarııp başının testereyle aynı hademece kesilip gazetelerde boy boy resimlerinin yayınlanmış olması. (resimler bol bol mevcut google'da)

  edit2: bir başka arkadaş da yazmış kendi başlığında (bkz: #79461700)
 • ünlü bir siyasi vardı oğlu ehliyetsiz kullandığı arabayla kadına çarpmıştı bak adamın adı aklımda da soyadı neydi ya? burak ama ne? burak er off dilimin ucunda.

  (bkz: sevim tanurek)
 • (bkz: barış akarsu) geldi aklıma. trafik kazalarına hep çok üzülürüm.
 • bruce lee ve oğlu brandon lee