şükela:  tümü | bugün
  • beslediği hayvandan bile kıskanandır.
  • henüz üç yaşındaki bir kardeşinden kıskanandır.
  • sevgilisinin penisini, sevgilisinin elinden kıskanmaktır.

ilk sevgilimle son derece toyken yaşadığım şöyle bir anımı anlatayım o halde;
    sırtüstü uzanmışım, kızarkadaşım bana deepthroat yapıyor (en başarılı olduğu hadise oydu zaten), mutlu sona doğru ister istemez penisimi kökünden kavramak adına refleksif olarak elimi uzatıyorum, bir iki defa penis hala gırtlağındayken kötü kötü bakarak elimi sertçe yana itiyor. üçüncü ya da dördüncü defa elimi uzattığımda (boşalmama saliseler kala) bir anda penisi boğazından çıkartıp bana dik dik bakıyor sonra üzerimden kalkarak bir hışımla giyinmeye başlıyor. duruma anlam veremeyen genç ve saf ben mal mal bakıyorum ve sonra çekinerek "ee n'oldu şimdi?" diyorum. nefret dolu bakışları göz bebeklerimle buluşuyor ve "madem bana ihtiyacın yok, sen kendin devam edersin o zaman" diyor ve hışımla kapıyı çarparak çıkıyor.
  • derslerinden kıskanmak.

yok artık demeyin. odtü makinede okuyan arkadaşım bizzat bu sebepten sevgilisinden ayrıldı. " beni derslerinle aldatıyorsun" demiş kız. varın siz düşünün ne kadar saçma.
  • bıraktığını kıskanmaktır.
    (bkz: anne ben anket oldum)
  • elinde tuttuğu kalemden tutun da boynundaki kolyeye varana kadar uzun bir listedir. (tabi kıskanç biri değilseniz)

eğer ben kıskanıyorum diyorsanız yanındaki arkadaşını yahut kendisini öldürerek renginizi belli edersiniz.
    (bkz: kadına şiddetin sebepleri)
  • kuaförümden duyduğum kıskançlık şeklidir... sevgilisi ile ayrılan kuaförüme sordum neden ayrıldınız diye;
    önce küfür etti, sonra sebebini söyledi;
    sevgilisi, kuaförümün üzerinde habire saç buluyormuş, kavga çıkarıyormuş. çocuk da bir gün çıldırmış basmış küfrü bırakmış kızı.
    peynir ekmek akıl fikir...
  • annen benden daha değerli galiba? peki ya yeğenlerini neden bu kadar çok seviyorsun? peki ya ablan?

sana soruyorum uğur dündar, ne olacaktı peki?
    neyse, 2 aylık tanışıklığın sonu olan son cümleleriydi o kişinin. hayırlısı gülüm ya.
  • var olmayan ve belki de olmayacak birinden kıskanmak. benden sonra tanışacağı, beğeneceği, seveceği ve beni unutturacak adamdan şimdiden deliler gibi kıskanıyorum amk var mı böyle saçmalık.. hatta o günler hiç gelmesin diye çabaladıkça işler kötüye gidiyo daha çok kıskanıyorum o adamı ve kendimden soğuyorum o benden daha iyi diye. olmayan biriyle savaşmak çok zor. çünkü onu yenemiyosun.
  • platonik aşık olunan kişiye karşı duyulan kıskançlıktır.