şükela:  tümü | bugün
  • son yıllarda sayılarının artmasıyla dikkatimi çeken insan topluluğu. bu nasıl vizyondur arkadaş. sen git kaju,badem,fındık,fıstık dururken leblebi sev. adama diyorum ne buluyosun bu leblebide diye " o ağızda bıraktığı kekremsi tat yok mu, hastayım o tada diyor " ben niye alamıyorum amk o tadı. sonra hesap makinasasında da sadece bu meretin ismi yazılıyor. bu bir tesadüf olamaz, bu işin arkasında başka bir gücün,bir tarikatın olması muhtemel: leblebiciler tarikatı gibi. sözüm ona son yıllarda leblebi lobisi çok kuvvetlendi sözlük, ben de bu vesileyle burdan sesimi duyurmak istiyorum. #fıstıklarımadokunma hashtagi ile fıstıklarımıza sahip çıkalım.
  • ishaldir.
  • çorumludur.
  • midesinde yara vardır. acıyordur.
  • sulu yemek olarak nohut yemeği seviyordur.
  • bunlardan biri de benim. kuruyemiş ülkesinin şahı leblebidir efendim. son derece lezzetli, faideli, renkli bir kişiliktir leblebi.
    sarısı, beyazı, tuzlusu, acılısı, şeker kaplı olanı(leblebi şekeri) ayrı ayrı lezzetler sunar.
    kah açlığınızı bastırmak için ara öğün olur, kah davşan kanı çaya eşlik eder yeri gelir süper bir meze olur.
    nefasetle yiyiniz.
  • çorumlu değildir; çorumlu'lar sanıldığı kadar çok leblebi tüketmez, satarlar.
  • leblebi + kuru üzüm ikilisini bira yanında iyi gidiyor bu kadar diyeyim..
  • kaju,badem ve fıstığın yağ deposu olduğunu bilen insandır .
  • beyaz leblebinin degerini de bilir.