şükela:  tümü | bugün
  • üşümeyi donmayı, soğuktan tir tir titremeyi seven ilginç insan.
  • güney yarım küre'de de yaşasa en sevdiği mevsim kış olacak insandır farketmez.
  • erzurumludur. yaşanan 3 mevsimden (sonbahar-kış-karakış) en çok kışı sevmesi kaçınılmazdır.
  • çocuktur bunlar genelde. kar yağsın kartopu oynayayım, kardan adam yapayım, hayvan gibi koşturayım, eve burnum akarak ve sırılsıklam olmuş halde gireyim, annem bana sıcak bir çay getirsin, sonra sobanın/kaloriferin önünde oturup onu içeyim, akşam olunca annem babam bana mandalina soysun, kabuklarını sobanın üstüne koyalım, dışarıda kar yağışını izleyeyim istiyordur.

özendim aq.
  • aslında sıcağı seven insandır, fakat sıcak heryerde kol gezerken değersizken değil buz gibi havada zor bulunurken, kıymetliyken sevendir.
  • yağmuru, soğuğu seven insandır.üşüdüğunde içini ısıtan bir kahve içmeyi, yazın serinlemek için içilen herhangi bir şeyden daha çok sever.ona göre üşüyüp ısınmak, terleyip serinlemekten daha caziptir.ayrıca hüznü de sever bu adam.hayatına rüzgarın ve yağmurun fon oluşturmasından hoşlanır.
  • morali çevresine bağlı, özgüveni zayıf insanları şaşırtıyor bu kişi.
    yazın "içimde bir mutluluk var" diye sevgi pıtırcığı olan,
    kışın "öff içim karardı bu karanlıktan" diyen insanın uzun vadede siki tutacağı aşikardır. çünkü mutluluğu çok değişken çevresel faktörlerden bile etkilenecek kadar pamuk ipliğine bağlı. olgun bir insandan kendi mutluluğunu üretmesi beklenir. olgun bir insanın beklentilerini kendi şartlarına göre oluşturması beklenir. üç yaşında çocuk gibi sadece ana göre yaşamak üç yaşında değilseniz karakterinizdeki zayıflıklara işaret eder.

sen kendi içinde tutarlı, olgun ve özgüveni yüksek bir birey ol.
    ondan sonra değil kış, fırtına olsa, güneş hiç doğmasa hatta askeriyenin içinde bile mutluluğu yakalarsın.

yazın istediği kıyafeti giyebildiği için kadınlarda görülüyor aslına bakarsan bu yaz fetişistliği. olayın kökeninde ilgiye olan ihtiyaç var. ayrıca güneşin aydınlığı sıcaklığı da bünyede gereksiz bir neşe yaratıyor doğru. ancak dediğim gibi olgun bir insan uyaranlara karşı bedeninden gelen tepkileri algılayıp, bu uyaranların yarattığı ruhani değişiklikleri kontrol edebilmeli.

yoksa sen aşkı çiçek böcek güneş bulut sanırsın.
    iki havai fişeğe heyecanlanırsın.
    iki çift gaz söze oyunu verirsin.

kolay etkilenirsin sözün kısası.

(bkz: ilgi kadınların afyonudur)

ps: bu yazdıklarım herhangi bir mevsime yüksek anlamlar yüklemiş insanların tümü için geçerlidir.
  • samimi insandır. akrabalarını, dostlarını, eşini sever. evinde ahbaplarıyla oturup kar izlemeyi sever. kar durmadan balkona çıkıp kardan adam yapmayı sever.
    mesela bu adamlar öyle enerjik değillerdir*, ama bu karda tanıdıklar istiyor diye dışarı çıkıp kartopu oynayabilir.
    son parasına salep alıp tanıdıklarına ikram edebilir. ne düşündüklerini bilmek isterdim, kara bakıyorsun, kış olmuş en sevdiğim mevsim, böyle mükemmel bir insansın, ama o kara, sise bakıp ne düşünüyorsun? hayal mi kuruyorsun? kar tanelerinin özgürlüğünü mü, yoksa zorunlu olarak yeri ziyaret edişini mi düşünüyorsun?
    garip bir insansın sen kış insanı. belki pijamanı giyip, karı izleyerek sadece çocukluğundaki anıları istemeden yaşıyorsun.

samimi, güzel, eğlenceli insan. bize bir salep yap da içelim.
  • yazın ortaya bir sürü böcek çıkıyor ya işte 1. neden bu olabilir. daha sonra sıcak o insanı sinirlendiriyor olabilir. bir de kendi terinizi geçtim otobüste, minibüste milletinkini çekmek en berbatı. yazları çok gerekmedikçe gündüzleri sokağa çıkamıyorum yeminlen
    (bkz: aa bu benim lan)