şükela:  tümü | bugün
  • bu yapılan şey dünyadaki en büyük kötülüklerden biridir. eğer bu orkide ismet'in gömleğine yapılmışsa en büyük kötülüktür.

evet orkidelerim, geçen gün ucuzluktan düşürdüğüm 275 liralık markalı gömleğimi giymek üzere yatağa serdim, tek amacım sabah işe pırıl pırıl gitmek ve seksi kadınların dikkatini çekmekti. bilirsiniz, seksi kadınlar pahalı gömleklere bayılırlar. hele bu gömleğin piyasa fiyatı 896 lira olup siz 275 liraya düşürdüyseniz daha fena...

sabah kalktım duşumu aldım ve cep telefonumdaki mesaja bir baktım, iş yerinde nayen hanım ki kendisi çok alımlı bir bayandır, beni kahvaltıya davet etmiş, "hemen geliyorum" deyip gömleğimi geçirdim üstüme ve çıktım. ayten hanımla buluştuğumda güler yüzüne bakmaktan kendimi alamıyordum, kadın her şeye şebelek gibi gülüyordu, birden yüzü ekşidi, bir 10-15 dakika her dediğim lafı ıh ıh falan diye tiksinç gülüşü yaparak geçiştirdi, kendisinin bankalara bayağı borcu olduğunu biliyordum, durumunu buna yordum...

bir ara lavaboya gitmek için kendisinden izin istedim, lavaboya gittiğimde omzumdaki dede salyasını gördüğümde şok oldum! bildiğin salyangozun bıraktığı sümük gibi parlıyor, gömleğimin üstündeki markaya doğru uzanan bir yolculukla ilerliyordu. kanım donmuştu, 275 liralık gömleğinde dedemin salyası gezerken ayten hanıma rezil olmam ve muhtemelen ayten hanımın bunu benim salyam sanıyor olması beni delirtmişti. hemen üstümü temizleyip tuvaletten çıkıyordum ki o sırada kapının önünde hapşıran bir ayı gömleğimde kalan salyasız yerleri de bir güzel balgamladı, o sırada ayten hanım da kalkmış lavaboya geliyordu, beni rengi pislikten yeşile dönmüş gömleğimle görünce "acil işim çıktı ismet bey" deyip gitti.

ayten hanımla muhteşem bir ikili olabilirdik ama kader ve dedem buna engel oldu. iki gün sonra ayten hanımın işi bıraktığını ve yine iş yerinden gürkan adlı arkadaşımızı dolandırıp kaçtığını öğrendim, "vay be" dedim, ne salak insanlar var.