• bu aslında hepimizin sorunu...

esas sorun topluma açık bir alanda küfretmemiz...
    ben fenerbahçe taraftarıyım azami ölçüde küfürlü entry girmemek için çabalıyorum...
    özelden küfürle yazanlara da küfürle cevap veriyorum itiraf ediyorum...

ancak zaten problem olan şey küfür etmemiz..
    küfür olayının bjklisi, gslisi, tslisi, fenerbahçelisi yada başka bir takım tutuyor olmamızın yada bundan bağımsız küfür etmemizin esasen savunulacak bir tarafı yok...

yani aramızda kaç tanemiz bugün sokakta yolda yürürken toplum içinde ana avrat küfür ediyor.. yada ola ki dışarıda, her tartıştığımız insana ana avrat dümdüz gidebiliyor muyuz???
    yapmıyoruz değil mi?

o zaman neden burada rumuzlarımızın arkasına sığınma güvenilirliğini kullanarak, topluma açık bir ortam olan ekşi sözlükte alenen küfür ediyoruz...
    yüzünü bile görmediğimiz insanlara küfür ediyoruz????
    belki yan yana masalarda çalışan 2 arkadaşız, yada aynı okulda okuyan birbirine selam veren gençleriz, ne bileyim abi kardeş, akraba, komşuyuz...
    düne kadar türkiye'nin en elit topluluğu olarak görülen ekşi sözlükte neden küfür ediyoruz???

bence işte tam da bu yüzden konuyu sadece bjk taraftarına indirgemek yanlış...

ancak başlıkta anlatılmak istenen bjk profilinden bakacak olursak da;

evet organize bir şekilde küfür ettiklerinin veya herhangi bir yazıya entrye küfürle cevap verenlerinin de, çoğunlukla bjkli taraftarlar olduğunun da altını çizmek isterim...
    artık sözlükte sayısal çoğunluğun kendilerinden olmasından dolayı mıdır yoksa insanları bu şekilde pasivize etmek istemeklerinden midir yoksa psikolojik baskı altına almaya çalışmalarından mıdır yoksa bjklilere has bir kültür müdür bilmiyorum...

şu entryme mesajla tonlarca küfür yağacak biliyorum veya altına yazılacak küfürler olacak...
    ki baştan belirttim bu konuda ben de masum değilim..
    bu yüzden direkt hedef olarak bjk taraftarlarını da suçlamıyorum...
    bir fenerbahçeli olarak kendimi de katıyorum işin içine..

yine de başta masum olmayan ben dahil olmak üzere,
    her şeye sünger çekip bir önerim var..

hepimiz taraftarız ama bir yerde aklı başında insanlarız..
    nasıl ki stadımız kapanmasın yada ceza yemesin diye sosyal medyadan maça gelecek renkdaşlarımıza çağrılar yapıyorsak, nasıl ki maç başlamadan statta "beyler bakın bugün küfür etmiyoruz taşkınlık ypamıyoruz yoksa tribünümüz kapatılacak" diye uyarı yapıyorsak, sözlükte de böyle bir milat başlatabiliriz diye düşünüyorum...
  • tahrik için beşiktaş başlıklarında dolaşıp yetmeyip tahrik için yeni başlıklar açıp amacına ulaşıp küfrü yediği zaman 40 yıllık orospunun yeni yarak görmüş gibi aaa yarak mı o çok ayıp tepkisini veren tiplerce söylenen zırva
  • katılınılması mümkün olmayan deli saçması... sadece vidyoya bakmak bile yeterli aristokratlık abidesi...
  • sebebi gayet açık. yılların verdiği ligdeki 3. takım olma, eziklik yansımaları, bu insanları şu an küfüre iten en büyük sebeplerden bazıları. böyle devam ederek, tinerci lakabının kullanılmasına büyük destek vermektedirler.
  • 'yolda yürürken çevirip "pardon beyfendi/hanımefendi acaba zahmet olmayacaksa bana yemek parası verebilir misiniz?" diyen tinerci gördün mü hiç orospu çocuğu?' dedirten başlık. tinerci diye adlandırıyorsanız, tinerciyle muhattap olmaya da alışacaksınız sizi gidi pembe götlüler. (bkz: adamına göre muamele)

not: oğuzhan özyakup jk.

edit: imla.
  • jimnastik kulübü olarak kurulmuş, futbol şubesi üç büyükler içinde en geç kurulmuş takımın taraftarlarının, ki bu konuda ankaragücüyle çekişebilirler fener gs ile değil, altında tarih hususunda ahkam kesmemesi gereken başlık.

başlıklarda dikkatimi çeken şey, ilk küfürün hep bu dangozlardan çıkması, sonra cevap verince biz küfürbaz oluyoruz. hak verdiğim önermedir.
  • (bkz: #75039166)
  • (bkz: attention whore)
    seviyesizliği kendisine mesaj atılması olarak tanımlayan trol hezeyanıdır.

edit:imla
  • bu konuda bursaspor taraftarıyla yarışlar
hesabın var mı? giriş yap