şükela:  tümü | bugün
  • en çok annenin mi seviyorsun yoksa babanı mı? sorusudur..
  • 1 ne zaman evleniyosun
    2 çocuk düşünüyor musunuz
    3 ikinciyi ne zaman yapıyorsun

böyle gider bu.
    (bkz: herşeye burnunu sokan teyzeler)
  • kontörün var mı.
  • şafak kaç torun.
  • genellikle meslekle ya da kişinin medeni durumu üzerine sorulan sorudur. saçma diyalogların yaşanmasına neden olurlar. hemen örnek verirsek:

- abi şimdi sen ne iş yapıyorsun?
    +araştırma görevlisiyim.
    - neyi araştırıyosun sen şimdi ? (ekekeke)
  • kişin kendisine bile henüz itiraf edemediği bir zamanda yöneltilen gay misin? sorusu ya da kız arkadaşın var mı? şeklinde inceden baskı kurabilme potansiyeline sahip olan sorudur.
  • ''n'oldu sen iyi misin? kötü görünüyosun da.'' sorusudur. zira iyi olduğum vakitlerde bile beni bunalıma sürükleyebilen bir sorudur bu. iyiyim arkadaşım. sormayın bana şu soruyu. sadece yorgunum uykusuzum.
  • "iş durumları ne oldu" sorusudur.

uzun zamandır işsizseniz eğer bu soruyu her soranın saçını başını yolmak istersiniz içinizden.

apartmandaki teyze, mahalle taksicisi, ağdanızı yapan kız, vs. bu liste uzar gider. en sinir bozucusu da bu soruyu her gördüklerinde sormaları. kardeşim size ne benim iş durumlarımdan. bir işe girsem söylerim herhalde niye saklayayım. sanki siz sorunca, gökten iş yağacak bana. benim zaten işsizlikten dolayı dibe vurmuş moralimi sizin daha da çökertmeye ne hakkınız var.

en komiği de bizim sokakta oturan bir tane kadın var. kadın diyorum, kim olduğunu, adını falan bilmiyorum çünkü. kadın beni her gördüğünde selam bile demeden "işe girdin mi" diye soruyor. ulan, ben senin kim olduğunu bile bilmiyorum, sen hangi hakla bana bunu sorabiliyorsun. işin komiği, anneme söylüyorum o da tanımıyor. tanımlanamayan bir nesne gelip benim hayatım hakkında ahkam kesebiliyor ya pes doğrusu.
  • soru: okul bitmedi mi "hala" ?
    verilmek istenen cevap: bitirmicem var mı amk, var mı!
    asıl cevap : euhm hehe hmmm

azalarak bitin de rahat rahat gidip gelek bayram ziyaretlerine.
  • çalışıyor musun, ssk var mı ? bilumum mahalle amca ve teyzelerinin nasılsından önce sordukları absürt soru.