şükela:  tümü | bugün
 • malum satılan yeni ürünlerin fiyatları aldı başını gitti. bu süreçte yardımcımız 2. el ürünler oluyor. genelde sahibinden.com dan araştırırım. en son aldığım ürün 4 gb laptop rami oldu pandeminin ilk haftalarında.
 • sony playstation 3
  2017 yılında aldım hala canavar gibi çalışıyor.
 • e kitap okuyucu olarak kindle paperwhite 3 aldım. pek çok kitap, makale okudum. yolculuklarımda hep yanımdadır. şarjını en son 10 martta doldurmuştum halen var, düşünün.

  iyi ki de aldım dediğim cihazdır.
 • letgo'dan akvarum. full red lepistes yetiştirmeye çalışırken hiç hesapta olmayan albino vatos doldurdu akvaryumu.
 • tost makinesi 25 tl.
 • modem, 65 tl
 • geneli malum sarı site üzerinden el değiştiren eşyalardan payıma düşen elektro gitar.

  piyasasının yarısı kadar paraya bir öğrenci kardeşimiz ilana koymuştu. maddi sıkıntısı varmış. part time çalışma imkanı kalmamış covid meselesinden dolayı.

  alırken özellikle belirttim istediğin zaman aynı paraya geri satarım sana diye. denemek için 1 kere kullandım sadece. geri alacağına eminim.

  biraz çizikleri var üzerinde. uygun bir cila tavsiyesi verebilecek varsa geri aldığında güzel bir sürpriz olsun kendisine.

  edit: çok sayıda yazardan jim dunlop formula tavsiyesi geldi. muhtemelen işe yarayacaktır, deneyelim

  edit: 30 haziran 2020 itibariyle gitar tekrar öğrenci kardeşimize gitti. jim dunlop formula uygulamıştım bir hayli faydası olmuştu. tüm tellerini yeniledim üzerindekinden daha kaliteli olanlarla. manyetiğinde ufak bir sorun vardı değiştirmeye gerek kalmadan müdahale edildi. aynı paraya geri vereceğime söz vermiştim. arkadaş yapılan masrafı ödemek konusunda ısrar etti. kabul etmedik helalleştik oldu bitti.
  ben öğrenciyken o kadar beklenmedik anlarda yardımcı olan insanlar vardı etrafımda. o zaman çok mutlu oluyordum. şimdi yardım ediyorum elimden geldiğince ve farkediyorumki o zamandan daha fazla mutlu oluyorum.
 • hiç kullanmayacağım bir fırın almayı düşünüyorum 1 aydır. yılda 1 kere kullanabilirim eve gelen hanım arkadaş bir şeyler ısıtmak isterse...

  fırını olan kızlar yazsın.

  not: şimdi başlıkla ters düşmeyelim. 2013'te araba almıştım. ikinci el.
 • fotoğraf makinası. şu an bilgisayar toplayacağım boş kasa ram gibi parçalarıda 2.el almayı düşünüyorum. hatta macbook satıyorum. yani 2.el eşya alırken dikkat edilmesi gereken en büyük etken alacağınız ürün hakkında bilginizin olması.
  arabayıda 2.el aldım.
  ya mümkün oldukça bu dönemde ucuz olmayan şeyleri 2.el alırım. siz de alın. temiz bulduğunuz ürüne para vermek ve satıcının dürüstlüğü çok önemlidir.
  özellikle cahil birinden ürün satın almayın. diploma sorun orospu cocuklarına
 • 4 ay önce başka bir şehre taşınıp, ev kurmaya çalıştığımda komşum olan rus bir abla bana bir gardrop ve kocaman bir ayna verdi.

  yani ne söylesem bilmiyorum ama benim için ikisi de çok kıymetli çünkü bambaşka bir şehirde kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalışırken hiç tanımadığım birinden böyle bir destek görmek beni inanılmaz motive etmişti.