şükela:  tümü | bugün
  • samsung gear fit2 pro akıllı saat. spor, özellikle yürüyüş yapan biri olarak çok hoşuma gitti. tabii yılbaşı hediyesiydi. yatana kadar kolumda, bir çok özelliğe sahip. motive etme olayı var, fazla hareket halinde olduğum için beni kutlaya kutlaya bir hal oluyor, sürekli "bravo" alıyorum. ayrıca sevimli ve komik, hiç farkında değilim, ilk defa dün 50 dakika boyunca yerimden kalkmadan oturmuşum demek, uyarı geldi "50 dakikadır hareketsizsiniz, haydi hareket zamanı" diye. tabii gear fit2 pro'yu mu kıracağım, hemen fırladım.
    kısaca iyi düşünülmüş bir hediye, mutlu etti.
  • beşiktaş atkısı
  • ev arkadaşımın aldığı üzerinde baykuş olan çakmağım.
  • doğum günümde kitap hediye edilmişti.
    üzerinden bi 4 ay geçti neredeyse.
  • salvatore ferragamo sandalet.
  • bu konuda çok dertliyim çok... hediyemi dün aldım. kız kardeşlerim bir süre önce istanbul'a abimin yanına gittiler, oradan evdeki herkese irili ufaklı hediyeler yollamışlar. neyse herkes hediyelerini açtıkça beğeniyor, mutlu oluyor falan. ben de bir hevesle açtım, sonrası fiyasko. elimde babaannemin bile giymeyeceği türden bir pijama. hemen telefona sarıldım, görüntülü aradım;
    - kızlar bu sizin yaptığınız çok ayıp, * insan düşmanına almaz bunu. nasıl beğendiniz, böyle bir pijamayı nasıl aldınız?

abim de yanlarındaydı, hepsi birden gülmeye başladı, onlar güldükçe ben daha çok kızdım. en son abim araya girdi;
    + leino az sus, yanımızda insanlar var ve seni duyuyorlar, ayıp oluyor.
    - ama şu aldıklarına bak abi ya, sen gördün mü, görsen hak verirsin bana. herkese neler almışlar bir de bana aldıklarına bak!
    abim gülmekten konuşamadı ve telefonu kızlara bıraktı. kardeşim aldı eline;
    * abla senin hediyeni biz almadık, abim aldı. biz dedik "ablam bunu giymez, beğenmez, yok benim kardeşim giyer bunu" dedi ve aldı.
    artık ben de ne diyeceğimi bilemedim, elimdeki pijamaya bakarak gülmeye başladım.*

kamu spotu notu: sevgili abiler, kardeşlerinizden uzakta yaşayıp senede bir iki hafta görüşüyorsanız lütfen hediye alırken bir bilene danışın. kardeşinizi hayal kırıklığına uğratmayın.
    **
  • airpods kulaklık
  • (bkz: bonsai)

çoook sevdiğim birinden,bugün aldım.* *
  • liseden en yakın arkadaşıma doğum gününde fenerbahçe atkısı almıştım.
  • beymenden cüzdan almıştım. 11 ay geçmiş üstünden pehhh be zamanın hiç acıması yok.