• ilginc tespitler barindiran dizi..

-abi niye pelin yengeyi baleye goturuyorsun, bale igrenctir
    =hasan sen bilmezsin; erkeklere igrenc gelen seylere kadinlar bayilirlar...
  • kadir'in (levent ülgen) tatil köyü açtığı bölümleri efsane olan dizi.
  • en sevdiğim, izlemeye doyamadığım komedi dizilerden bir tanesiydi. neden, ne sebeple bitti hiç anlamadım. final bile yapmadan bitirmişlerdi diziyi. hala aklıma geldikçe üzülürüm. çok güzel diziydi gerçekten. keşke çocuklar duymasın gibi zırvalıkları tekrar çekeceklerine, bu diziyi çekseler... tabi o eski havayı yakalarlar mı bilinmez...
  • evin baba ve ogul kisileri eve girerken ayakkabilarini cikartirlar ki bu dizilerde pek gorulen bir hadise degildir..
  • yayından kaldıran dizi. eski bölümleri hala yayınlanmaya devam ediyor.

kadir: haydi çocuklar $imdi jaws olacaksınız..
    rafi: hangi jaws, köpekbalığı...
    kadir: kaç tane jaws var lan
    rafi: jaws 1, jaws 2, jaws 3
    kadir: iyi $imdi biz dördüncüyü çekeceğiz...
  • ilk bölümlerinde kadir'in babasının vefat ettiğinden ve istanbul'da yaşayan bir erkek kardeşinin olduğundan bahsedilmiş.

fakat ilerleyen sezonlarda kadir'in babası diziye giriyor. ayrıca kardeşi de yıllar sonra almanya'dan türkiye'ye kesin dönüş yapıyor.

o dönemlerde fark eden olmamıştır elbette.
  • inceden bir ertem egilmez'in yönettiği adile nasit'li munir ozkul'lu, sener sen'li aile komedileri tadı da yok değil.
  • bir süredir youtube önerilerime çıkınca beni alıp 2002-2005 türkiyesine götürmüş dizidir. o zamanların modasında ne varsa hep dizilerde de işlenmiş mesela.

mesela o zamanlar kolestonun yeni kızıl saç boyasının reklamları dönerdi o yüzden mesela babannem ve annem aynı dönem saçlarını aynı renk kızıl boyardılar , dizideki afife hanım ve şükran hanımın saçları da kızıldır mesela. bahriye hanımın bluzları da en yaygın modellerdi.

keza mobilyalar , o koltuk üstü kare örtüler çok meşhurdu o zamanlar. ne biliyim bu dizi beni çocukluğuma götürüyor . oks bile konu edilmişti dizide.

şimdi bir başladım bitiremiyorum , yalı bölümlerindeyim en sevdiğim bölümlerde yalıda geçen paşa dede sahneleri. hiç unutmazdım o yalıyı.

bir de müjgan hanım sürekli gelip gelip “ev deme şuna ayol ev değil şato şato” diyişi

sevinç hanımın “ayyyy pırlanta gibi vallahi şükrancım” diyişi

kadirin “ullyyaaaa” diyişi

cerenin hamburger merakı. ( ozamanlar patlayan bir “mcdonaldslar kanser yapıyor” furyası ...)

türkiyenin 90 lardan yeni çıkmış en güzel yıllarıydı. özlüyoruz 2003’ü
  • kaliteli bir aile dizisidir. bir bok beğenmeyen tüketim delisi z kuşağına bakmayın siz.
  • bir bölümde kadir japonca bildiğini ve bilgisayardan anladığını iddia ederek işe giriyordu.patron bilgisayardan felan anlamıyor diye keklemişti güya.böyle salak bi diziydi ama bir bölümde patrona pcler back to the future olmuş diyince baya güldüydüm.o günden beri pcde ne zaman sorun çıksa bu laf aklıma geliyor.pcler back to the future olmus ne ya ahahaha.
hesabın var mı? giriş yap