şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
7031 entry daha
  • bu akşam...

bir süredir akşamları eve dönerken beslediğim bir kedi vardı. havaların soğuk olmasından dolayı pek yemek bulamadığı için epeyi zayıf bir hayvancağız. kendisini, ilk gördüğüm zaman bir apartman kapısının kenarına sinmiş, karanlıkta gizleniyordu. yanına gitmeye kalkıştım kaçtı. üzüldüm çünkü hayvanı yerinden etmiştim. o üzgün halimle oradaki markete girip bir iki atıştırmalık alayım dedim. marketten çıktığımda kedi, aynı yere tekrar yerleşmişti. markete tekrar girip aç bitir tarzı bir salam aldım, kendisine fazla yaklaşmadan paketi oracığa bırakıp çekildim. arkama baka baka yürüyordum, benim uzaklaştığımı görünce çöküverdi salama. böyle böyle birkaç akşam salamla besledim. her akşam o apartman kapısının girişinde benim gelmemi bekler olmuştu. sonra menüyü değiştirmeye karar verdim. bir sabah işe giderken bir petshoptan mama aldım. o günün akşamı çok heyecanlandım ne tepki verecek mamaya diye çünkü bizim buralarda sokak kedileri pek aşina değildir mamaya hatta belki hiç aşina değildirler. neyse, akşam çıktım yürüyorum apartmanın oraya doğru. beni görünce bir hareketlendi, yanına çöktüm başını okşadım. önceleri dokundurmuyordu ellerim hep çizik içinde, hala iyileşmedi. neyse, bir avuç kadar verdim mamadan. kokladı, bana baktı, mamaya baktı yemedi. kafamda canlanan sahne ile hiç alakası yoktu yaşanan durumun. elime aldım bir tane dudağına filan değdiriyorum belki tadını alırsa yer diye. gönülsüz attı ağzına yedi sonra elime koklamaya başladı belli ki beğendi tadını. hemen mamanın kaynağını buldu yemeye başladı. bir iki gün de böyle mama ile besledim. sonra bir akşam yine bulaşma noktasına varmak üzereyim bir baktım iki kedi var. dedim, herhalde bu akşamlık misafir bu arkadaş, mamayı fazla vereyim. ancak tahmin ettiğim gibi olmadı. ikisi bir haftadır beraber neredeyse. ya kardeşler ya arkadaşlar ama birlikteyken çok tatlılar.

bu akşam, salam aldığım o marketten, büyük bir kutu aldık arkadaşlarla. bu güzel çifte, sessiz sakin bir parkta yer ayarladık. apartmanın girişinde son mamalarını yediler bu akşam. karınlarını doyurduktan sonra kucağımıza alıp yeni yuvalarına götürürken en ufak bir agresiflik göstermediler. hepsinden güzeli de buydu. bir canlının güvenini kazanmak, sizden bir kötülük gelmeyeceğine emin olduklarını hissetmek. o anki hissettiğim mutluluk çok çok başkaydı.

bol bol yardım edin zavallılara n'olur. çantanızda, cebinizde bir parça bir şey taşıyın, olmadı marketlerden süt, salam tarzı şeyler alın. o an etrafta olmasalar da sizin bırakacağınız o yemeği yiyecek bir canlı illaki gelecektir.
  • oje sürdüm bugün, mutlu oldum.
  • bugün öyle bişey oldu ki son yıllarda hiç bu kadar içimin neşe dolduğunu hatırlamıyorum valla inşallah devamı gelir