şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sözlükte "büyük aşklar nasıl başlar" sorusunun cevabını yeni sorular sorarak bulma yolundaki uğraşımız süredursun (ki öğrenmenin en iyi yollarından biridir bu) bir diğer yandan çağrışımlar özgür ve neredeyse şuh bir biçimde dönenip duruyor aklımızda. eh, hem öğrenelim hem kösnüyelim o halde.

bu girizgâhtan sonra başlığın içeriğini açıklamak isterim: hala yayını sürüyor mu bilmiyorum; bir zamanlar çokokrem reklamında kullanılan slogandı bu. bir melodi eşliğinde söylenirdi. çokokremin ekmeğe sürülüşüne dairdi. sanılsın istenirdi ki: çokokrem yedik miydi bir sabah, işte o en tatlı sabah.
  • bir ürün için bu ülkede yazılmış en başarılı sloganlardan biri. çok yıl geçmesine rağmen* melodisiyle birlikte hala hafızalaradaki tazeliğini korumaktadır.
  • bu duruma kantindeki çokoprens çok üzülmektedir. nutella gizli gizli ağlar. şokella umursamaz gibi davransa da depresyonunun kaynagı olarak bu durumu görür gibi olmakta ama gözlerini kaçırmaktadır. alpella bir tenhada yakalarsa dövecegine dair yemin etmiştir rivayet dogruysa bir kere sıkıştırır gibi olmuş çokokrem kremin gücüyle sıyrılıp kaçmıştır. kerem nermin e en tatlı sabahların kendisiyle başladıgını idda etmektedir ama nereye kadar sayın seyirciler.
  • artık doğru olmayan önermedir. yaklaşık birkaç hafta önce işe girmemle beraber sabah kahvaltısında yemek ve güne neşeyle başlamak için çokokrem aldım. ancak çokokrem sürmüş olduğum ekmekten bir ısırık alınca ne bileyim bir gres yağı, bir çamur tadı aldım sanki ve o an tatlı bir sabaha başlamak yerine hayattan soğumaya başldım "ne işim var bu şirkette vs." gibisinden düşünceler çokokremli ekmeği yedikçe aklıma gelmeye başladı. o günden sonra artık nutella yiyiyorum sabah kahvaltısında ve yaşasın kapitalizm bile diyorum efendim huşu içerisinde işe giderken *
  • hayat hikayesinin ilk halkası...

en tatlı sabahlar çokokremle başlar (3-13 yaş)

en tatlı sabahlar sabah ereksiyonuyla başlar (13-....)

en tatlı sabahlar alkolle başlar (19- 24)

en tatlı sabahlar alarmı kapatıp geri yatmakla başlar (24-50)

tansiyon ilacım nerede hanım ? (50 +)
  • reklam

"güneş doğar
    fırın uyanır
    gün başlar
    çay demlenir
    en tatlı sabahlar çokokrem'le başlar
    sabahın habercisi
    kahvaltının sevinci
    gün boyu tükenmeyen güç veren enerji

güne hazırsın
    asla durmak yok
    hızını kesme sakın
    gücün dorukta

en tatlı sabahlar çokokrem'le başlar
    çokokrem"

*çokokrem yerine sevdiceğin ismi söylenerek, çocukluğumdan beri unutulmayan güncelliğini koruyan uyandırma şarkım :)