şükela:  tümü | bugün
  • trt belgesel de şuan çıkan ve çok şaşırmama sebep olup, cennette yaşıyoruz dememe sebep olan bir belgesel. belgeselde anlatılan, rusya ya bağlı olan saha cumhuriyetinde (bkz: yakutistan) bir türk halkı olan ailelerin yaşam koşullarını ele alıyor. - 50 derecede yaşamaya çalışan bu insanlar, hayatın sadece çevremizden ve sosyal medyadan ibaret olmadığını bizlere gösteriyor.
  • öğretmenlerin ve öğrencilerin izleyip kendilerine pay çıkarabilecekleri bir belgesel. her denk gelişimde bitene kadar izlerim, daha önce izlediğim bölüm bile olsa kanalı değiştirmeye elim gitmez.

su üzerinde otlardan adalar yapıp üstünde yaşayan, alttaki otlar çürüdükçe yenilerini eklemek zorunda kalan bir topluluk ve yine sudaki kamışlardan, otlardan sandallar yapıp iki saat kürek çekerek okula giden ilkokul öğrencilerinin olduğu bir bölümü vardır.

az önce de ilk entryde yazılan bölüme denk geldim -50 derece soğukta okul bahçesine çıkamadıkları için okulun içerisinde bir bölümün yeşillendirildiğini öğrendim. bir başına karda kıyamette okula yürüyen bücürükler çok şaşırttı.
  • az önce izledim -50 derecede okula gidenleri.

yer yakutistan'mış.

resmen hayatları ibretlik.
  • trt belgesel'in en güzel programlarından. dünyanın çeşitli yerlerindeki çocukların okula gitme yolculukları gösteriliyor. uykudan uyanıp servislerle okula giderken bile aşırı zorlanan şahsıma izlemesi tokat gibi gelmiştir.

most dangerous ways to school adlı belgeselden çevrilmiş. youtube'da ingilizce bölümlerini bulmak mümkün.
    favorilerimden biri masal gibi peru