şükela:  tümü | bugün
 • ust komsu derdi yasamamaktir.
 • alttaki iki komşunun kavga ve maç izleme gürültüsünden kaçma konusunda işe yaramasa da apartmandaki en güzel manzaralı evde oturmak ve perdeleri hiç kapatmak zorunda olmamaktır.

  ancak asansörsüz olanı için konuşuyorum: satılması çok zor. ha ben kiracı olduğum için işime gelen durum.*
 • bir uclukle betimlemek istedigim durum:

  manzara iyi hos da
  elektrik kesilip hidrofor teklemeye baslayinca
  su bulamaz yarra yering icersin
 • depremde ev yikilirsa üstünde sadece çati ağirliğinin olacağini bilip kendini rahatlatmaktir.
 • 10 veya üzeri bir kattaysanız...

  - ilk zamanlar alışmak zor olabilir. balkona çıkmak tırsırtır. hatta bir, iki gece sürekli aşağı düşüyormuş hissiyle uyanabilirsiniz. zira bende böyle olmuştu. bir ara rüyalarımda her gece birilerinin arabasına çakılıyordum.

  - çok katlı apartmanların genelde asansörü olur. eğer en üst kattan ev alacaksanız, asansörü kontrol etmekte fayda var. ayrıca sesini de mutlaka kontrol edin. motoru mu artık ne zıkkımsa, çatıda olacağından her asansör çalıştığında gürültü rahatsız edebilir. fakat çözümü var. sessiz olanları tercih ediliyor artık.

  - çatı altında olacağınızdan rüzgar, yağmur evet, sinir bozuyor. sanki çatı kafaya inecekmiş hissi veriyor ama buna da alışıyor insan.

  - dediğim gibi 10 üzeri olunca aşağıdaki en ufak esinti, balkonda daha şiddetli hissediliyor. yani öyle yazın "anam yandım allah!" diye düşünmeyin. iki cam açınca zaten müthiş bir esinti oluyor evde. fakat kışın boku yiyebiliriz soğuktan. bilemiyorum altan yani kışın yaşayıp güncellerim.

  - "yav o kata sineğk çıkar mı?" laflarına inanmayın. kanatlı her şey pek tabii ki çıkabiliyor.

  - çatıdaki kuşlar çok fena azıtıyor. sevişen üst komşu derdi yok ama sevişen kuş derdi olabilir. beni bu rahatsız etmedi, sizi edebilir belki.

  - toz derdi ve gürültü derdi yok denecek kadar. en üst kata is, pis çıkmıyor. ev tozlanmıyor kolayla, bu çok iyi bir şey bence. hava soğukken camlar kapalı olunca hiiiç ses duyulmuyor ne güzel.

  - manzara çok güzel. uzaylılarla temas henüz yok. uçan jetlerin üstüne de atlamayı düşünmüyorum.

  - 11. kattan asansörle inerken zemin katta asansörü bekleyen komşu trip atabilir. " 1 saattir asansör bekliyorum amk" tribi diyorum ben buna eheheheh. eğlenceli. hele bir de asansör yavaşsa komşu daha sinirli. düşün yahu millet buna bile atarlı.

  - elektrik gidince de onlar gülüyordur pis pis. ödeşmiş oluyoruz.