şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vicdan ve ahlağın zekadan bağımsız bir şey olduğunu düşünüyorum.
 • tabi lan manyak mısın
 • aynı zamanda en çok kandırılma potansiyeline sahip kitledir. yazık, demek ki hep iyiliklerinden (tövbe estağfırıldak) böyleler.
 • ilk çalıştığım kurumun müdürünün iki lafından biri erdoğan diğeri de akp'di. sürekli atatürk ile erdoğan'ı karşılaştırıp dururdu,gelip kulağıma fısıldardı bu düşüncelerini.bilerek beni kışkırtmaya çalışırdı,patlasam da hemen bir cezai işleme tabi olsam diye bekleyip dururdu.

  bu müdür, taşımalı eğitim,yani köyden okulumuza gelen öğrenciler için gelen yemeklerden çocuklar doymadıklarında tekrar tabaklarını doldurtmaya geldiklerinde hepsini eli boş gönderirdi,onlara bağırıp,çağırırdı.yemek dağıtan hizmetliye özellikle tembih ederdi,ikinci kez gelen kimseye yemek vermeyin diye.düşünün köy okulunda çalışıyorum,çocuklar taşımalı olarak uzak köylerden okulumuza geliyor,öğlen kendilerine gönderilen yemekten ikinci tabağı müdür yüzünden alamıyorlar.hizmetli müdürden aldığı talimatı yerine getirir ve ikinci kez gelen öğrencilerin hiçbirine yemek vermezdi.fazlalık,artan yemekleri müdür ne yapardı biliyor musunuz?
  evden getirdiği kaplara doldurtup,evinde çoluğuna çocuğuna yedirirdi.ben böyle şeyler gördüm,böyle şeyler yaşadım. her seferinde akp ve erdoğan sevgisini bize anlata anlata bitiremeyen müdür,zavallı çocukların yemek istihkakından çalarak eve götürüp kendi çoluğuna çocuğuna yedirirdi.
  5 vakit namaz kılardı,ağzından küfür hiç eksik olmazdı. köy muhtarının arkasından atıp tutar,basiretsiz,beceriksiz adamın teki der,muhtar aniden odaya girdiğinde 'ooo muhtarım nerelerdesin,özlettin kendini,yüzünü gören cennetlik derdi'

  sinüzitten başım çatlayacak gibi ağrıyordu,köyde kalıyordum.arabam yoktu.ilçe merkezine giderek muayene olup,ilaç almam gerekiyordu.müdür ilçeden gidiş geliş yaptığı için,çaresizce müdürden beni de okuldan çıkışta ilçeye bırakmasını istedim.köyde kaldığım evde ocağımın plastik borusu yanmıştı,onu da değiştirecektim.bu müdür olacak zat bana dedi ki,sen muayene ol,ben borunun yenisini alırım,değiştirim dedi.ben de,muayene çıkışında aygaz bayiine gittim,boruyu sordum,bana müdürün yenisini aldığını 5 tl verdiğini söyledi. tamam diyip çıktım.köyde kaldığım için müdür beni yine deposuna belli tutarda benzin attırmam karşılığında köye geri çıkaracaktı.bindim arabasına,boruyu sordum.haa ben hallettim o işi dedi,ne kadar verdiniz diye sordum,10 tl dedi. ben de müdür bey ,ben hastane çıkışında aygaz'a uğradım 5 tl vermişsiniz dedim. bana baktı,kızardı 'ya ben seni deniyordum,hiçbir boru 10 tl olur mu,bakalım ne cevap verecek diye seni test ediyordum' dedi. böyle adamlarla çalıştım ben.şimdi bu adam,eski görev yerim olan ilçedeki en köklü ve prestijli okullardan birinde müdürlük yapıyor.

  hee şunu belirtmiş miydim,bu müdürün ağzından hiç akp ve erdoğan sevgisi eksik olmazdı.
 • trol, bizi hapse mi attıracaksın.