şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ecem, sümeyra ile uzun süredir arkadaş. yedikleri, içtikleri bir. izledikleri diziler, okudukları kitaplar bir. hiç bir konuda tartışmazlar. bir tek seçim zamanları konuşamadıkları bir konu var.

sümeyra ak parti'ye oy veriyor. ecem arkadaşına bu konuda aşırı kızgın. onunla bu meseleyi tartışmak istiyor fakat uygun bir zemin bulamıyor.

içinden sayıklıyor:

sen nasıl olur da benim yaşam tarzımı tehdit eden bir ideolojiye, bu kadar erkek egemen, yıkıcı bir zihniyete oy verirsin? hangi çağda yaşıyoruz sümeyra? hocalarımız okuldan atıldı. en çok sen anlaşıyordun bülent hocayla. gıkını çıkartmadın.

adamların rüşvet aldığını tüm dünya duydu. sen ki bir liranın hesabını yaparsın. kimsenin parası sende kalsın istemezsin. doğru mu yaptığın?
    ailenin değerlerinden farklı bir değerin olamaz mı senin? farklı düşünüyor olamaz mısın ailenden? sırf baban öyle istiyor diye bu partiye oy veriyorsun. arkadaşın olarak rica ediyorum. bir kere daha düşün.
  • ecem,

en yakın arkadaşın, babası bir partiye oy veriyor diye o partiye oy veriyorsa, senin ben aklını sikeyim ecem!