şükela:  tümü | bugün
  • uzun vadede ya arkadaşlığı ya da sevgililik ilişkisini olumsuz yönde etkilemesi muhtemel durum
  • çok zordur.
    en yakın arkadaştan da öte, canının ta içinin sevgilisini sevmiyorsan, you are in a big shit demektir...
    hele bir de yapın gereği bunu saklayamıyorsan, hem canının ta içisi, hem de o uyuz erkek arkadaşı bunu biliyorsa, oof ki ne of.
    sevmiyorsundur çünkü o herifin içinde bir ayı yattığını görüyorsundur.
    canının ta içisini bir gün nasıl üzeceğini biliyorsundur.
    susup oturacak mısın? tabi ki hayır.
    sevmiyorum abi, sevmeyeceğim de.
    ağzıyla kuş tutması lazım. bak en azından ağzıyla kuş tutsa bile sevmem demiyorum, canımın ta içisinin hatrı için bir şans veriyorum zat-ı muhterem ayıya...
  • eğer sevmeyen kişi, hatun bir kişi ise fitne fücur eylemlerinin başlayacağı durumdur.
  • hele de arkadaşınız karşı cinstense, sevgilisinin gözünde sanki sizin arkadaşınıza karşı birşeyler hissettiğiniz izlenimi uyanmaktadır. sizin de bildiğiniz gibi bununla yakından uzaktan alakası yoktur. sadece o dallamanın hal ve hareketlerinden, hem cinsiniz olmasından dolayı neyi neden yaptığını daha rahat anlayabilmeniz ve en yakın arkadaşınızı koruma çabanızdır. en güzeli ise en yakın arkadaşınız kendisinden ayrıldığında, kendisini tekmeleyebilme özgürlüğüdür.
  • cok sikintili bir durumdur...
    sevgilisinin sadece size göre degil, gercekten hatalar yaptigini bildiginiz zaman vicdan azabi sarar sizi.. söylemek ve susmak arasinda gidip gelirsiniz...

en yakin arkadasa karsi dürüst olunmali, zirt birt olunmali diye atip tutmak kolaydir.. hayat filmlerdeki gibi olmadigindan siz söyleseniz de söylemesiniz de bir türlü ayni kapiya cikacaktir bu is, yani iki ucu boklu degnek misali..
    ama vicdan azabindan dolayi söylemek secenegini secme olasiligi hep yüksektir... denedim sonuc olarak bi boka yaramiyo..

yavsak sevgilisinin günün birinde degismesini umarak hayatinizi sürdürmek zorunda kalacaksiniz...
  • kiskanc olan yakin arkadasin kendini belli etme yöntemidir.
  • arkadaşınız gözünüzün önünde mutsuz ediliyor, sevgisi suistimal ediliyor ise çok normal bir durumdur. sevmiyorum işte, ayrılsınlar diye dökmediğim dil kalmadı ama henüz başaramadım.
  • sıkıntı verici ne dersen nasıl tepki alacağını kestiremediğin durumdur. muhteşem yüzyılı çok izlemedim ama galba pargalı ibrahim paşa da bu durumdan muzdarip olmuştur.
  • en yakın arkadaşının sevgilisine aşık olmaktan daha katlanılabilir bir durumdur...
  • kıskanmaktan öte bişey değildir özellikle size kötü davranmıyorsa tabi. tabi sevin derken de bokunu çıkarıp da aşık felan olmaya kalkmayın. *